Aktualności

09 Lis 2016

Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach

Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach

Narodowe Święto Odzyskania Niepodległości obchodzone 11 listopada, dla upamiętnienia odzyskania przez Polskę niepodległości w 1918r., po 123 latach zaborów, dla wielu osób jest wyjątkowo ważnym dniem.

Uroczystości rozpoczną się Mszą Świętą o godz. 11:30 w Kościele pw. Matki Boskiej Częstochowskiej. Następnie o godz. 13:00 odbędą się uroczystości pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Kolejnym punktem jest tak popularny w ostatnich latach Piknik Wojskowy na błoniach, który rozpocznie się o godz. 14:00, podczas którego będzie można zobaczyć sprzęt wojskowy z 11. Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej Gen. Maczka. Główną atrakcją będzie Czołg Leopard, a także wozy opancerzone samojezdne KTO Rosomak czy KTO WEM, armoatohałbicę DANA, samobieżny przeciwlotniczy zestaw rakietowy OSA, a także zestaw przeciwlotniczy BIAŁA.

Poniżej mapka sytuacyjna pikniku:

22258.jpg

Przygotowano również atrakcje dla najmłodszych mieszkańców Lubina, m.in. dmuchańce i eurobungee. Dodatkowo w programie koncert zespołu pieśni i tańca "Kwiaty Polskie z Litwy. Na wszystkich uczestników pikniku czekać będzie wojskowa grochówka i bigos.

Na zakończenie od godz. 17:00 obchody zakończy wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych, które po raz pierwszy odbędą się w Hali Widowiskowo - Sportowej przy ul. Odrodzenia 28b.

22246.jpg

zdjęcie nr 0 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
zdjęcie nr 1 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
zdjęcie nr 2 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
zdjęcie nr 3 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
zdjęcie nr 4 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
zdjęcie nr 5 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
zdjęcie nr 6 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
zdjęcie nr 7 Piknik Wojskowy na lubińskich błoniach
"I Ty zostaniesz mistrzem"

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim więcej

Łyżwiarki i łyżwiarze

Na lodzie w ramach sportowej Gwiazdki więcej