Aktualności

18 Maj 2016

Pierwszy trening Korei w Hali

Reprezentacja Korei Południowej ma za sobą pierwszy z siedmiu zaplanowanych treningów w naszej Hali. Mistrzynie Azji przy okazji pobytu w Lubinie rozegrają dwa mecze towarzyskie z zespołem Metraco Zagłębie Lubin.

Wtorkowy trening Koreanek rozpoczął się o godzinie 16:00. Pobyt w Lubinie dla dwukrotnych mistrzyń olimpijskich jest jednym z etapów przygotowań do Igrzysk Olimpijskich w Rio. Cieszymy się, że taka reprezentacja, dla nas dość egzotyczna przyjechała do Lubina i zagra z naszą drużyną dwa mecze sparingowe. Na pewno będzie to nie lada gratka dla kibiców piłki ręcznej. Zapraszam wszystkich do Hali w najbliższy czwartek i sobotę – mówi Witold Kulesza, prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Na parkiecie trenowały dwadzieścia trzy zawodniczki reprezentacji Korei Południowej. To są zawodniczki może nie zbyt wysokie, ale obdarzone niesamowitym zwodem i grające na dużej szybkości. Warto przyjść na mecz i obejrzeć Koreę w akcji, bo to na pewno jest piłka ręczna na najwyższym poziomie – mówi Bożena Karkut.

Korea Południowa ma w swoim dorobku aż sześć medali olimpijskich, w tym dwa złote, trzy srebrne i jeden brązowy. Drużyna ma na swoim koncie również dwa medale mistrzostw świata – złoto i brąz. W Azji Korea nie ma sobie równych, gdyż zdobyła aż 12 złotych medali mistrzostw kontynentu.

Trening Koreanek obserwowali m.in. trenerzy naszych lubińskich drużyn, zarówno Bożena Karkut jak i Paweł Noch, a także Witold Kulesza -  prezes MKS Zagłębie Lubin S.A.

Na mecze sparingowe z Metraco Zagłębiem Lubin zapraszamy w czwartek 19 maja o godzinie 18:00 i w sobotę 21 maja również o godz. 18:00 w Hali Widowiskowo - Sportowej. Wstęp wolny.

zdjęcie nr 0 Pierwszy trening Korei w Hali
zdjęcie nr 1 Pierwszy trening Korei w Hali
zdjęcie nr 2 Pierwszy trening Korei w Hali