Aktualności

16 Paź 2016

Oficjalne wyniki XXXI Biegu Barbórkowego

W XXXI Biegu Barbórkowym o Lampkę Górniczą, który odbył się 16 października wystartowało 1489 biegaczy.

Zwyciężyli wszyscy, którym udało się przebiec cały dystans czyli 1485 zawodnikom. W kategorii Open najlepsi okazali się być: wśród kobiet CHEBET AGNES z czasem 34.25, wśród panów MWANGI JOEL MAINA, który ukończył bieg w 29 minut i 45 sekund.

Wśród górników KGHM zwycięzcą okazała sie być Karol Winniczuk, natomiast spośród górników O/ZG Lubin najlepszy był Arkadiusz Szlendak. W kategorii górników spoza KGHM najlepszy był Waldemar Ozga.

Zgodnie z tradycją przed biegiem głównym odbyły się zawody na krótkich dystansach. Górnicy wystartowali w biegu Sztygarskim na 1 Milę, w którym zwyciężył Arkadiusz Szlendak reprezentujący ZG Lubin.

Kolejnym biegiem była Sztafeta Międzyzakładowa, w której zwyciężyli  strażacy z OSP Trzebnica, na drugim miejscu uplasowali się zawodnicy z KGHM ZG Polkowice - Sieroszowice, natomiast na trzecim sztafeta z ZG Lubin. Natomiast Sztafetę Dyrektorską wygrała PeBeKa S.A.

Jak co roku odbyły się także biegi młodzieżowe, w których wystartowała ponad setka dzieci z lubińskich szkół. W kategorii szkół podstawowych wśród dziewczat naszybsza była Aleksandra Karamon, wśród chłopców zwyciężył Karol Garbaczewski. W kolejnej kategorii czyli kategorii gimnazjalnej najlepsza z dziewcząt byłą Martyna Honczaryk, a z pośród chłopców Grzegorz Czyrniański. Spośród reprezentantów Zespołu Szkól nr 1 najlepszy był Dominik Glazer, natomiast sposród reprezentantów szkół Zagłębia Miedziowego zwyciężył Daniel Piotr Najdek.

Najstarszą zawodniczką, która ukończyła bieg i nie była nagrodzona w innych kategoriach jest Pani  Elżbieta Palej z Lubina, a  najstarszym zawodnikiem okazał się Zbigniew Kościelny z Lubina.

W kategorii najliczniejszej rodziny biorącej udział w biegu zwyciężyła rodzina Czukiewskich na drugim miejscu uplasowali się Lisowscy.

Najlepiej dopingująca z trybun szkoła to w tym roku placówka nr 14 w Lubinie przy ul. Norwida.

Podczas trwania całej imprezy była przeprowadzona loteria dla dzieci z lubińskich szkół. Nagrodami były m.in.Laptop lenovo, tablety i rowery górskie.