Aktualności

21 Paź 2019

Nordic Walking za PKS-em

Za nami XI. edycja Otwartych Mistrzostw Lubina w Nordic Walking.

Wzorem lat ubiegłych przygotowaliśmy trzy różne dystanse w zależności od wieku i umiejętności tj. młodzież szkolna na 2 km, amatorzy w podziale na kobiety i mężczyzn na 4 km i profesjonaliści w podziale na płeć piękną oraz mężczyzn w podziale na kilka kategorii wiekowych pokonali dystans 8 kilometrów.

W tym roku pogoda była idealna do wzięcia udziału w Mistrzostwach w Nordic Walking. Na pierwszy ogień "poszli" uczniowie. Zwycięzczynią w kategorii dzieci 7 - 13 lat została Daria Jaworska z Prudnika, na drugim miejscu uplasowała się Milena Grądz  z Jelcza-Laskowice, a na trzecim Pola Rybałtowska z Obornik Śląskich.  W kategorii 14 - 18 lat  najlepszy czas miała Jagoda Jurek wśród chłopców natomast najlepszy był Kaspian Morawski.

W kategorii amatorów 19 - 49 lat najlepsza wśród Pań okazała się Lucyna Glos a u Panów najlepszy był Andrzej Jackiewicz. W kategorii 50 - 59 lat na pierwszym miejscu podium stanęła Danuta Baj, natomiast u Panów najlepszy okazał się Marek Zbyryt. W kategorii 60 - 69 lat najlepsza była Teresa Grygorowicz a wśród Panów Jan Mikołajczak. W ostatniej kategorii 70 - 70+ lat najlepsza była Janina Woronko-Zaczyńska a u Panów Paweł Rybałtowski.

Grono profesjonalistów rywalizowało w 5. kategoriach wiekowych na dystansie 8 km. Najlepszy czas uzyskał Krzysztof SKIBA pokonując dystans w 00:58:33, reprezentujący mSport,  startujący w grupie wiekowej 50 - 59 lat. Pierwsza wśród pań, podobnie jak w zeszłym roku, była Anna Zaczyńska z czasem 01:01:23, w grupie wiekowej 40 - 49 lat.

Najlepsza wśród Pań z Lubina okazała się Renata Jędrasik, natomiast u Panów najlepszy okazał się Adam Jurek.

Wszyscy, którzy przekroczyli metę otrzymali pamiątkowe medale, a zwycięzcy puchary oraz nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego.