Aktualności

28 Kwi 2014

Niezwykły bieg za nami

Niezwykły bieg za nami

W ostatnią niedzielę 27.04.2014 po raz pierwszy odbył się bieg Papieski zorganizowany z okazji kanonizacji papieża Jana Pawła II.

Zwycięzcą biegu został Dawid Klaybor (Świeć), na dystansie 5400 m pokonał 845 zawodników. Wśród pań najlepsza była Edyta Lewandowska (Mennica Królewska).

Pozostałe miejsca medalowe w biegu na 5400 m wśród mężczyzn: 
Maciej Miereczko (Włocławek) i Adam Draczyński (Nowosolska Grupa Biegowa).

W kategorii open kobiet:
Anna Ficner (Złotoryja) oraz Magda Chruszcz (Wrocław).
Trzy pierwsze miejsca w klasyfikacji mieszkańców Lubina wśród kobiet: 
Anna Gałecka (Lubin), Magdalena Kubiak (Lubin) i Dominika Czubaszek.

Wśród mężczyzn: 
Marcin Ławicki (Drużyna Szpiku), Adrian Warzocha (Sokół Lubin) i Tomasz Lubaś (Sokół Lubin).

A także w kategorii kobiet - mieszkańców powiatu lubińskiego: 
Paulina Wityk-Szumna (Ścinawa), Małgorzata Wójtowicz (Lubin) oraz Justyna Dłubała (Szklary Górne)

i mężczyzn:
Filip Śmieiński (BIEGAJACA KASTA), Daniel Pazdej (Złotoryja) i Jarosław Kozłowski (Rudna).

I trzy najlepsze małżeństwa: 
Lachowscy (Bolesławiec), Machoń (Chocianów) iTokarczyk (Legnica).

123.jpg

W programie niedzielnych uroczystości znalazły się również konkurencje dla przedszkolaków i szkół podstawowych. Bieg przedszkolaków, w którym uczestniczyli reprezentanci lubińskich przedszkoli odbył się na dystansie 100m, natomiast bieg szkolny, reprezentowany przez uczniów szkół Miasta i Powiatu Lubińskiego na dystansie 600m. W dwóch wyczerpujących biegach, które dostarczyły naprawdę wielkich emocji ostatecznie nie było pokonanych. W zaciętej rywalizacji wszyscy zawodnicy, którzy ukończyli bieg otrzymali pamiątkową koszulkę i okolicznościowy medal z wizerunkiem JP II.

I Bieg Papieski za nami. Dziś Regionalne Centrum Sportowe pragnie podziękować wszystkim uczestnikom tegorocznego biegu za to, że zdecydowali się do nas przyjechać i wystartować. Dziękujemy także za wspaniałą atmosferę i za wszystkie miłe słowa, które usłyszeliśmy i przeczytaliśmy o naszym biegu.

Serdecznie dziękujemy współorganizatorom naszego biegu - Urzędowi Miasta i Powiatu Lubin oraz MOPS - bez ich wsparcia organizacja biegu nie byłaby możliwa. Dziękujemy również sponsorom i fundatorom nagród. W szczególności: MPWiK, Alma, M-sport, MPO, RTBS, MUNDO, HEXO, DEX-POL HYUNDAI.

Dziękujemy lokalnym mediom – TVL Odra, Plus Radio, Lubin.pl, Wiadomości Lubińskie, Region fan, Miedziowe.pl i Maratony Polskie.pl za zainteresowanie i regularne publikowanie informacji dotyczących naszej imprezy.

Pragniemy także podziękować wszystkim osobom, które podczas naszego biegu robiły zdjęcia i dzieliły się nimi w sieci. Szczególnie Panu Januszowi Lech.  Dzięki Wam biegacze będą mieli piękne pamiątki z tegorocznej imprezy.

Wyniki z I Biegu Papieskiego zamieszczone są na naszej stronie Facebook,: www.facebook.com/RCSlubin/events oraz na stronie www.super-sport.com.pl/wyniki.

zdjęcie nr 0 Niezwykły bieg za nami
zdjęcie nr 1 Niezwykły bieg za nami
zdjęcie nr 2 Niezwykły bieg za nami
zdjęcie nr 3 Niezwykły bieg za nami
zdjęcie nr 4 Niezwykły bieg za nami
zdjęcie nr 5 Niezwykły bieg za nami