Aktualności

23 Kwi 2016

Msza Święta w Hali RCS

Msza Święta w Hali RCS

Zazwyczaj hala widowiskowo-sportowa w Lubinie jest areną rywalizacji sportowych lub miejscem, gdzie odbywają się koncerty. Natomiast już jutro w niedzielę po raz pierwszy odprawiona zostanie tutaj msza święta. Powód jest wyjątkowy: uroczyste obchody 1050-lecia chrztu Polski i Bieg Papieski.

 W naszej hali zmieści się więcej osób niż w jakimkolwiek kościele w Lubinie, dlatego liczymy na dużą frekwencję, która przełoży się oczywiście na późniejszy liczny doping dla uczestników Biegu Papieskiego.

Regionalne Centrum Sportowe przygotuje specjalny podest, zaś parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa ustawi na nim składany ołtarz i ambonę.

– Ta msza to forma dziękczynienia za chrzest Polski, chcemy za to podziękować podczas mszy świętej. To też pokazanie, że chrzest Polski wpłynął na najróżniejsze dziedziny naszego życia: od tej duchowej, po kulturową i społeczną. Wciągnął nas do cywilizacji łacińskiej – mówi ksiądz Jeżewicz.

Mszy w lubińskiej hali przewodniczyć będzie biskup Stefan Cichy. Rozpocznie się ona o godzinie 15. Wcześniej o godzinie 14.30 odmówiona zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego.

Później spod hali wystartuje Bieg Papieski: bieg główny tradycyjnie o godzinie 18.18. Wcześniej natomiast odbędzie się bieg przedszkolaków i dzieci w wieku szkolnym.

15135.jpg

zdjęcie nr 0 Msza Święta w Hali RCS
zdjęcie nr 1 Msza Święta w Hali RCS