Aktualności

26 Lut 2018

Mroźny bieg w Legnicy

W Legnicy 24 lutego podczas 10-tego biegu w ramach naszego cyklu Grand Prix przywitał wszystkich srogi mróz co nie przeszkodziło jednak zawodnikom w starcie. Przed rywalizacją "Ruda" ze Sky Fitness24 przeprowadziła energetyzującą rozgrzewkę, która nie pozwoliła zawodnikom zmarznąć.

Na starcie w Lasku Złotoryjskim stanęło 146 zawodników, wszyscy pokonali 6 km mocno pagórkowatej trasy, a na mecie bez niespodzianek pierwszy pojawił się Tobiasz Belgrau zawodnik Sokoła Lubin z czasem 18:42 i wszystko wskazuje na to, że właśnie Tobiasz wygra cały cykl IX Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Tobiasz Belgaru startuje w naszym cyklu od 2012 roku i w tym roku w końcu zdobędzie mistrzostwo, na co czekał 6 lat.

Tym razem zabrakło Anny Ficner ze Złotoryi, która za każdym razem triumfowała wśród kobiet. Pod nieobecność Ani w Legnicy najszybsza wśród Pań była Emilia Kuźmiak z Głogowa z czasem 22:17, która zazwyczaj plasowała się na drugich pozycjach podczas innych etapów GP.

Największe zdziwienie wzbudził z pewnością Paweł Pundyk, który przyminusowej temperaturze i silnym mroźnym wietrze bieg bez koszulki.

Do pierwszej pętli na drugiej pozycji był Jerzy Jagielski, który ostatecznie zajął trzecie miejsce oddając środkowe podium  Witowi Grosickiemu z KB Lew Legnica. Pierwszy raz na starcie IX BGPZM pojawił się legnicki radny Piotr ŻABICKI,  który powoli szykuje forme na V Bieg Papieski.