Aktualności

02 Lip 2018

Motoryzacyjne szaleństwo

Motoryzacyjne szaleństwo

Ponad setka sportowych samochodów zjechała się w weekend do Lubina na Amatorskie Rajdy Dolnego Śląska. Impreza zlokalizowana była w trzech miejscach. Na terenach przy Hali Widowiskowo - Sportowej znajdował się park serwisowy i biuro rajdu, gdzie można było zobaczyć wszystkie samochody przygotowujące się do niedzielnego startu. Oprócz tego miłośnicy motoryzacji wszystkie maszyny podziwiali w lubińskim rynku, tam ulokowana była rampa, na której prezentowali sią wszyscy uczestnicy Rajdu. W sobotni wieczór w rynku odbył się start honorowy, a w niedzielę wręczenie nagród dla zwycięzców.

Clou programu odbywało się na terenie Gminy Rudna gdzie usytuowane były wszystkie odcinki trasy, która była naprawdę ciekawa. Ekstremalny odcinek Górzyn-Wysokie i Gwizdanów-Wysokie były wyzwaniem dla startujących. W sumie zawodnicy mieli do pokonania sześć odcinków, a po każdych dwóch przewidziany był serwis.

Trzecia runda Tarmac Masters 2018 była wyjątkowym wydarzeniem zarówno dla załóg jak i mieszkańców naszego regionu. Drużyny startowały w kilki klasach: Super KJS czyli klasyod SK1 do SK5, a także w klasie SKGość oraz w Rajdzie Regionalnym.  Na trasie można było zobaczyć cinquecento, malucha czy peugota, a także mitsubishi czy subaru.  Znalazły sie także 4 załogi, które nie wyjechały z serwisu. 

W klasyfikacji Rajdu Regionalnego triumfował duet Jacek Michalski i Maciej Skubij. W klasyfikacji która przeznaczona jest dla załóg startujących seryjnymi pojazdami marki Citroen czyli C2 Cup zwyciężył duet Juliusz Kozaczka i Łukasz Tomasik.  W klasyfikacji generalnej Rajdu Regionalnego, najlepszą załogą od samego początku był duet Damian Kostka i Paweł Pochroń w Hondzie Civic i to właśnie Oni byli najlepsi.  Wśród panów można było zauważyć także przedstawicielki płci pięknej. 

Czy rajdy samochodowe wpiszą się na stałe w sportowy kalendarz naszego miasta? 

 

zdjęcie nr 0 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 1 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 2 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 3 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 4 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 5 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 6 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 7 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 8 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 9 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 10 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 11 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 12 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 13 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 14 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 15 Motoryzacyjne szaleństwo
zdjęcie nr 16 Motoryzacyjne szaleństwo
"I Ty zostaniesz mistrzem"

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim więcej

Łyżwiarki i łyżwiarze

Na lodzie w ramach sportowej Gwiazdki więcej