Aktualności

29 Cze 2021

Mistrzowie na parkiecie

Mistrzowie na parkiecie

W miniony weekend w Lubinie mieliśmy okazję gościć najlepszych tancerzy w Polsce. W Hali Widowiskowo - Sportowej 26-27 czerwca odbyły się Mistrzostwa Polski Federacji Tańca Sportowego. Organizatorzy, tj: Uczniowski Klub Sportowy PM Lubin, przy współpracy z Miastem Lubin, Regionalnym Centrum Sportowym i  Narodową Orkiestrą Dętą z Lubina przygotowali spektakularne widowisko, które uświetniła obecność Iwony Pavlović jako prowadzącej. 

Hala wypełniona była barwnymi strojami i charakteryzacjami. Przy akompaniamencie Narodowej Orkiestry Dętej tancerze rywalizowali o najwyższe trofea i tytuły mistrzowskie, nominujące do występu na Mistrzostwach Świata i Mistrzostwach Europy. Ogromne sukcesy odnieśli tancerze reprezentujący miasto Lubin W kategorii do 21 lat - Kamil Bochenek i Pola Mierzwa zajęli miejsce pierwsze i zdobyli tytuł Mistrza Polski w Tańcach Standardowych.

W kategorii Dorośli - Piotr Paszewski i Marta Mozdyniewicz zajęli miejsce czwarte, natomiast w kategorii Juniorzy - Karol Mech i Marta Kruszyńska wytańczyli miejsce szóste.

Całe przedsięwzięcie wsparła swoją dotacją Fundacja KGHM Polska Miedź S.A. i liczni sponsorzy. Po rocznej przerwie związanej z pandemią mieszkańcy Lubina mięli znowu okazję wziąć udział w wydarzeniu kulturalnym zorganizowanym na najwyższym poziomie.

 

zdjęcie nr 0 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 1 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 2 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 3 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 4 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 5 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 6 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 7 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 8 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 9 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 10 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 11 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 12 Mistrzowie na parkiecie
zdjęcie nr 13 Mistrzowie na parkiecie