Aktualności

25 Wrz 2019

Mistrzowie bilarda w hali

Mistrzowie bilarda w hali

POKAZ MISTRZÓW w ramach Ogólnopolskiej Kampanii promującej bilard "BILARD SPORTEM WSZYSTKICH 6,16,60" w Lubinie przeszedł i zapisał się w historii.

Specjalnie przygotowany program gry w bilard zaprezentowali goście specjalni - Bogdan Wołkowski - Mistrz Świata w Trikach, Mieszko Fortuński - Mistrz Europy oraz lubińscy reprezentanci Polski - Marcel i Wiktor Fortuńscy.

Stojący na środku nowoczesnej Hali Widowiskowo – Sportowej RCS stół bilardowy robił ogromne wrażenie, ale jeszcze większe zrobiła dwutysięczna publiczność która oklaskiwała i kibicowała popisom bilardzistów. Większość widzów to dzieci i młodzież lubińskich szkół, ale nie zabrakło także dorosłych, gości specjalnych oraz  spontanicznie przybyłych mieszkańców naszego miasta oraz innych dolnośląskich miejscowości.

Półtoragodzinny pokaz to efekt końcowy wielu przygotowań i współpracy organizatorów całego przedsięwzięcia czyli Polskiego Związku Bilardowego, Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie i Uczniowskiego Klubu Sportowego " Baribal Lubin".

 

- Grzegorz Kędzierski ( Prezes Polskiego Związku Bilardowego )-  Mogę powiedzieć tylko tyle , że ta wielka akcja którą od lat organizujemy przy wsparciu i patronacie Ministerstwa Sportu i Turystyki ma na celu promocję naszej dyscypliny i zachęcenie do jej uprawiania, a w konsekwencji wyłowieniu w przyszłości takich talentów jak Mieszko Fortuński czy innych wybitnych lubińskich zawodników. Oczywiści nic nie zrobi się samo, bez organizatorów lokalnych, było by to niemożliwe. W tym miejscu powiem tak - z Bogusławem Fortuńskim znamy się od lat i miałem stuprocentową pewność, że jeśli podjął się organizacji takiego przedsięwzięcia, to będzie to na najwyższym poziomie, patrząc na to co działo się w Lubinie, nie pomyliłem się. Wiem również , że otrzymał duże wsparcie z miasta, a szczególnie od ludzi zarządzającymi Halą Widowiskowo-Sportową Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie, dlatego chciałbym skierować w tą stronę podziękowania i do wszystkich którzy wsparli tą inicjatywę.

- Bogusław Fortuński ( Prezes DSB, UKS "Baribal Lubin") - POKAZ MISTRZÓW w ramach ogólnopolskiej kampanii promującej bilard organizowaliśmy już w poprzednich latach, ale oczywiście nie na taką skalę, jak tym razem. Podejmując się tego mieliśmy wiele obaw, bo przecież nowoczesna hala RCS-u w Lubinie, to miejsce idealne do takich przedsięwzięć, no ale to cztery tysiące miejsc dla widzów. Zakładaliśmy w prawdzie, że będą potrzebne tylko dolne trybuny, na szczęście nasze przewidywania przeszły najśmielsze oczekiwania. Dzieci i młodzież lubińskich szkół i pozostali goście nie zawiedli. Mam nadzieję , że przynajmniej część osób z publiczności po tym pokazie zupełnie inaczej spojrzy ta tą piękna , a zarazem trudną dyscyplinę sportu , jaką jest bilard. W pokazie mieliśmy okazję zobaczyć profesjonalną grę prezentowaną przez najlepszych zawodników w Polsce i na świecie w swoich kategoriach, przy tej okazji dowiedzieć się bliżej na temat specyfiki gry , treningu i udziału w zawodach sportowych. W drugiej części pokaz z kategorii sportu i iluzji wykonany przez mistrza trików. Rozmowy, autografy, zdjęcia, dotknięcia bil i kija bilardowego, interakcja zawodników z publiką, to wszystko spowodowało - mam taką nadzieję ,przynajmniej dla większszości, że pokaz był ciekawy i warty przybycia. Dziękuję wszystkim którzy zaszczycili nas swoją obecnością i tym którzy wsparli nas w organizacji tej akcji.

 

zdjęcie nr 0 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 1 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 2 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 3 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 4 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 5 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 6 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 7 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 8 Mistrzowie bilarda w hali
zdjęcie nr 9 Mistrzowie bilarda w hali