Aktualności

25 Mar 2016

Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!

Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!

Rozgrywane na Hali Widowiskowo - Sportowej Mistrzostwa Europy Juniorów (U17) w badmintonie zakończone. Impreza, która przyciągnęła na Dolny Śląsk kilkuset najlepszych młodych zawodników ze starego kontynentu została podsumowana rozegraniem finałów we wszystkich pięciu konkurencjach turnieju indywidualnego.

 

Finałowy dzień Mistrzostw rozpoczęła gra dwójek mieszanych. W najważniejszym meczu spotkali się Rosjanie Anastasia Medvedeva i Mikhail Lavrikov, a także Duńczycy, Paw Eriksen i Alexandra Boje.  Po jednostronnym starciu górą byli ci drudzy. Duńczycy zdominowali przeciwników od pierwszej lotki, a ich zwycięstwo nie było zagrożone nawet przez moment. Rosjanie zagrali nieco lepiej w drugim secie, ale to było zdecydowanie zbyt mało na znakomicie dysponowanych faworytów. Pierwsze złote medale dla Pawa Eriksena i Alexandry Boje.

 

W drugim meczu na korcie pojawili się najlepsi singliści. Rywalizacja w grze pojedynczej mężczyzn od samego początku obfitowała w niespodzianki i w finale mieliśmy okazję obserwować zawodników rozstawionych dopiero w drugiej czwórce turnieju. Anglik, Johnnie Torjussen stanął naprzeciw Irlandczyka Nhata Nguyena. Ten drugi był wyraźnym faworytem i nie zawiódł pokładanych w nim nadziei. Szybkie zwycięstwo w dwóch setach sprawiło, że chwilę później odbierał złoty medal stojąc na najwyższym stopniu podium.

 

Na korcie pojawiły się Dunka Line Christophersen i Hiszpanka Sara Penalver Pereira rozpoczynając decydującą walkę o złoto wśród singlistek. Początek zdecydowanie należał do Dunki, która zdołała uzyskać przewagę. Później inicjatywę przejęła Hiszpanka, ale po doprowadzeniu do remisu zabrakło jej zimnej krwi i końcówka znów należała do Dunki. Za niepowodzenia w pierwszej partii zrehabilitowała się w drugiej i o wszystkim zadecydować miał trzeci set. W nim od pierwszego serwu bardzo agresywna była Christophersen i to ona mogła celebrować zwycięstwo.

 

Finałowy dzień Mistrzostw kończyła rywalizacja w grze podwójnej. Najpierw na korcie pojawiły się deblistki, Bengisu Ercetin i Nazilcan Inci z Turcji, a także Alexandra Boje i Amalie Magelund Krogh z Danii. Rozstawione z jedynką Turczynki od razu narzuciły rywalkom swój agresywny i fizyczny styl gry osiągając znaczącą przewagę. Pewne zwycięstwo w pierwszym secie było formalnością. W drugiej partii role się odwróciły. Dunki zaczęły dominować, a ich natchniona gra przełożyła się na wygrane w dwóch kolejnych setach i pozwoliła na zdobycie kolejnych złotych medali. Wspaniały dzień Duńczyków zakończyło złoto w grze deblowej mężczyzn. Paw Eriksen i Mads Thogersen w trzech emocjonujących setach pokonali Francuzów Thoma Gicquela i Leo Rossiego. Dania wywalczyła aż cztery złote medale i po raz kolejny potwierdziła, że w badmintonowej Europie nie ma sobie równych.

Foto: Agata Bończak / Kamila Tworek

Komplet wyników:

http://bwf.tournamentsoftware.com/sport/matches.aspx?id=A58C03C3-B5FF-4651-AD17-70ADC3AD934F&d=20160325

Bieżące informacje na Facebooku:

https://www.facebook.com/EJC2015Lubin/
https://www.facebook.com/badmintonpolskateam/?fref=ts

zdjęcie nr 0 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 1 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 2 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 3 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 4 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 5 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 6 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 7 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!
zdjęcie nr 8 Mistrzostwa Europy U17 w badmintonie - aktualizacja!!!