Aktualności

10 Lut 2017

Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w Badmintonie

Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w Badmintonie

Już w najbliższym tygodniu w Lubinie odbywać się będzie jedna z ważniejszych imprez Europy w badmintonie.  W dniach od 15 do 19 lutego 2017r. m.in w Hali Widowiskowo  -Sportowej odbędą się Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w Badmintonie (2017 European Mixed Team Championships).

W związku ze zbliżającym się terminem imprezy w czwartek 9 lutego 2017 odbyła się konferencja prasowa poświęcona mistrzostwom. Do Lubian przyjedzie kilkaset osób z 12 różnych krajów na jedną z ważniejszych imprez dla wszystkich badmintonistów z Europy i wielbicieli tego sportu.  Jednocześnie jest to największa jak do tej pory impreza sportowa w dziejach miasta,  wydarzenia o takiej randze jeszcze w naszym mieście nie było. Jest to nie tylko przedsięwzięcie sportowe, ale także organizacyjne, społeczno-gospodarcze a także promocyjne dla miasta.

Na to, że w mieście odbędzie się międzynarodowe wydarzenie, wskazują już umieszczone na ulicznych lampach flagi różnych krajów. Pięciodniowe zawody przyciągną do Lubina kilkaset osób. 

Lubin stał się stolicą europejskiego badmintona, jednym z miast wiodących. Przed nami największe wyzwanie: druga pod względem ważności impreza w Europie. Najważniejsze są mistrzostwa indywidualne, ale one są rozgrywane co dwa lata, my mamy Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych – stwierdza Marek Zawadka, prezes Polskiego Związku Badmintona. – Mamy 12 krajów, z których 11 jest z eliminacji lub z listy najlepszych w Europie i drużynę polską jako organizatora. Na turniej przyjadą: dwukrotna mistrzyni świata i mistrzyni igrzysk olimpijskich Carolina Marin z Hiszpanii, mistrzowie świata drużynowi, czyli zawodnicy duńscy, a także wszyscy medaliści olimpijczycy z Rio i Londynu, którzy są Europejczykami – mówi.

Poza rozgrywkami głównymi w Hali Widowiskowo - Sportowej organizatorzy przygotowali jeszcze dwa dodatkowe turnieje. Międzynarodowe Mistrzostwa Polski Juniorów do lat 17 w badmintonie, które będą się odbywać hali sportowej przy II Liceum Ogólnokształcącym w Lubinie przy ul. Niepodległości 31, do którego zgłosiło się 111 zawodników z 11 krajów  oraz Puchar Dolnego Śląska w grach pojedynczych, który odbędzie się  w hali sportowej Regionalnego Centrum Sportowego przy ul. Komisji Edukacji Narodowej 17 B. Turniej odbędzie się dla takich kategorii jak U7, U9, U11 oraz U13. 

Mistrzostwa będą transmitowane nie tylko w Polsce i Europie, ale także w krajach azjatyckich. Cały turniej będzie można obejrzeć na platformie Laola.tv, pierwsze trzy dni w TV Regionalna.pl oraz na YouTube Badminton Polska TV, zaś półfinały i finały w NC+.

Wykorzystując, że takie mistrzostwa odbywają się w Lubinie i to w naszej hali postanowiliśmy, że w trakcie Sportowych Ferii organizowanych dla dzieci także będzie można pograć w badmintona.