Aktualności

19 Sie 2016

Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego 2016

Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego 2016

6 meczów, 4 drużyny, 2 dni grania – przed nami XIX Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego. Emocji w hali RCS na pewno nie zabraknie.

Turniej zorganizowany ku pamięci Henryka Kruglińskiego dostarcza emocji kibicom i zarazem, jest symbolem tego co w sporcie najpiękniejsze i najtrwalsze. I tym razem kibice zobaczą piłkę ręczną kobiet w najlepszym wydaniu.

Oprócz gospodyń turnieju Metraco Zagłębia Lubin na parkiecie zobaczymy także aktualne wicemistrzynie Polski, SPR Pogoń Baltica Szczecin. Stawkę uzupełniają dwie zagraniczne, silne ekipy – mistrzynie Turcji Yenimahalle Bld. SK. oraz jedna z najbardziej utytułowanych niemieckich drużyn HC Lipsk.

Turniej otworzy mecz gospodyń z Pogonią Baltica Szczecin o godzinie 10:00. Dwie godziny później na parkiecie zobaczymy dwie zagraniczne ekipy. Wieczorem miedziowe zagrają z mistrzem Turcji, Pogoń z Lipskiem. W drugi dzień turnieju szczecinianki zagrają z Ankarą, lubinianki z reprezentantem Bundesligi.

Dla kibiców, którzy pojawią się w hali Regionalnego Centrum Sportowego klub przygotował wiele atrakcji. Pomyśleliśmy szczególnie o najmłodszych. W czasie imprezy, przed meczami i w przerwach zapraszamy do stoiska KLOCKOTEKI, gdzie prowadzone będą warsztaty z robotyki, które pobudzają wyobraźnię i rozwijają kreatywność każdego dziecka.

Wszyscy, którzy z różnych powodów nie będą mogli pojawić się w hali wszystkie mecze „na żywo” będą mogli zobaczyć w TV Regionalna (TV rozsiewcza 650MHz , kanał 43) lub na stronie internetowej: http://tvregionalna.pl/. Mecze w roli ekspertów komentować będą m.in. szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin, Kaja Załęczna i Paulina Piechnik.

19. Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego odbędzie się w dniach 20-21 sierpnia w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Bilety w cenie 5 zł za dzień.

HC Lipsk

18130.jpg

Na parkiecie zobaczymy jedną z najbardziej utytułowanych ekip niemieckiej Bundesligi.

Zespół z Lipska brał już udział w Memoriale jeszcze w hali przy SP 14. Kibice tę drużynę kojarzą głównie dzięki naszej reprezentantce – Karolinie Kudłacz-Gloc. Skład drużyny oparty jest głównie na rodzimych szczypiornistkach.

HC Lipsk mistrzostwo Niemiec zdobywał aż 20-krotnie! Do tego dołożył siedem srebrnych medali Bundesligi i tyle samo krajowych pucharów. Klub osiągał również znaczące sukcesy na arenie międzynarodowej. HC Lipsk dwa trzy razy sięgał po Puchar Zdobywców Pucharów oraz dwukrotnie po Puchar EHF.

Kadra: Alexandra Mazzucco, Franziska Mietzner, Hildigunnur Einarsdottir, Katja Kramarczyk, Luise Schulce, Karolina Kudłacz-Gloc, Tamara Bosch, Anne Hubinger, Saskie Lang, Nele Reimer, Nele Kurzke, Nicola Roth, Shenia Minevskaja, Luisa Sturm, Michelle Urbicht, Joanna Rode, Julia Weise

Trener: Norman Rentsch

Pogoń Baltica Szczecin

18131.jpg

Od awansu do PGNiG Superligi Kobiet szczecińska drużyna osiągnęła widoczny progres, którego uwieńczeniem było zdobycie srebrnego medalu Mistrzostw Polski. Szczeciński klub ma bogatą historię, szczególnie lata 80 i 90 obfitowały w wiele sukcesów sportowych, trzykrotne Mistrzostwo Polski (1983, 1986, 1991) czy czterokrotne zdobycie Pucharu Polski (1971, 1980, 1986, 1992) na stałe wpisały się w historię polskiego szczypiorniaka.

Awans do Superligi w 2011 roku był doskonałym pretekstem do kontynuowania tej niezwykłej historii. Zarówno działacze jak i zawodniczki mogą być dumne z osiągniętych sukcesów w tak krótkim czasie, wspomniany wcześniej sezon 2015/2016 nie był jednym, którym można się pochwalić. W 2015 roku Pogoń Baltica w debiucie w Challenge Cup dotarła aż do samego finału. Również na arenie krajowej sezon był ten niezwykle owocny, szczecinianki sięgnęły po brąz w Mistrzostwach Polski, a w ubiegłym sezonie wywalczyły wicemistrzostwo Polski.

Drużynę z Grodu Gryfa reprezentują głównie polskie utalentowane zawodniczki, których uzupełnieniem są dwie Brazylijki oraz Białorusinka.

Kadra: Katarzyna Jedziniak, Kamila Szczecina, Agata Cebula, Monika Głowińska, Barbara Buratto, Adrianna Pałczek, Ligia Costa, Patrycja Królikowska, Martyna Wierzbicka, Moniky Bancilon, Aleksandra Zimny, Monika Koprowska, Daria Zawistowska, Karolina Kochaniak, Hanna Yashchuk,

Trener: Adrian Struzik

Ankara Yenimahalle Belediyesi Spor Kulübü 

18049.jpg

Ekipa ze stolicy Turcji to ścisła czołówka tamtejszej Super Ligi ostatnich lat. Yenimahalle w trzech ostatnich sezonach trzy razy stawała na podium, zdobywając wicemistrzostwo i dwa mistrzostwa kraju.

Po przegranych eliminacjach do Ligi Mistrzyń zespół z Półwyspu Azja Mniejsza zaliczył bardzo udany występ w Pucharze Zdobywców Pucharu, eliminując austriackie SSV Dornbirn Schoren oraz BNTU-Belaz Mińsk. W 1/8 finału mistrzynie Turcji minimalnie (1 bramką) przegrały rywalizację z faworyzowaną Zvezda Zvenigorod.

W kadrze mistrza Turcji oprócz rodzimych zawodniczek grają także przedstawicielki europejskich krajów (Macedonia, Ukraina, Francja, Chorwacja), a także bramkarka, reprezentantka Polski, Anna Wysokińska.

Kadra: Nurceren Akgun, Eblakpele Attingre Armelle Kelly, Duygu Aydogan Soysal, Kateryna Chumak, Esra Gundar, Sabiha Gundogdu, Lenche Ilkova, Buket Keskin, Yeliz Ozel, Maja Sokac, Marina Tankaskaya, Beyza Irem Turkoglu, Anna Maria Wysokińska, Anita Gace, Olga Laiuk, Mben Bediang Noelle, Semih Öztürk

Serdar Eler –  1trener
Harun Gokcimen – 2 trener
Adnan Ekmkci – Masażysta

zdjęcie nr 0 Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego 2016
zdjęcie nr 1 Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego 2016
zdjęcie nr 2 Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego 2016
zdjęcie nr 3 Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego 2016
zdjęcie nr 4 Międzynarodowy Memoriał im. Henryka Kruglińskiego 2016
"I Ty zostaniesz mistrzem"

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim więcej

Łyżwiarki i łyżwiarze

Na lodzie w ramach sportowej Gwiazdki więcej