Aktualności

17 Sie 2017

Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży

Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży

Pogoda nas rozpieszcza, już drugi rok z rzędu świeciło piękne słońce po kilku pochmurnych dniach, idealnie na Letnie Mistrzostwa Lubina w pływaniu i skokach z wieży, które odbyły się na basenach zewnętrznych RCS 17. sierpnia 2017r. Aura uraczyła nas cudownym słońcem i ponad dwudzistostopniowym ciepłem.

Po zapisach do konkretnej kategorii zjawiły się funkcjonariuszki Policji, które przestrzegały dzieci przed niebezpieczeństwem w wodzie, szczególnie na otwartych kąpieliskach i wodnych akwenach, gdzie nie ma ratownika. Potem wszyscy uczestnicy wzięli udział w rogrzewce, którą przeprowadził jeden z ratowników dbający o zdrowie pływaków. Uczestnicy zostali podzieleni na nastepujące kategorie:

  • 25 stylem dowolnym Szkoły Podstawowe dziewcząt
  • 25 stylem dowolnym Szkoły Podstawowe chłopców
  • 50 stylem dowolnym Gimnazja open
  • Skok z wieży

Wszysce dzielnie walczyli o podium, lecz nie miejsce było najważniejsze, liczyła się  dobra zabawa i miłe spędzenie czasu w wodzie. Niektórzy pobili swoje rekordy "życiowe" w pływaniu, na wieży do skoków nie zabrakło natomiast "piruetów" i obrotów podczas lotu do wody.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych najlepsza okazała się Matylda Ratajska (18,56), która okazała się niewiele lepsza od Oliwi Marciniak (19,04) oraz Ani Hawrylczak (19,92).

Wśród chłopców najlepszy okazał się Eryk Marciniak (16,76). Drugi czas w kategorii szkół podstawowych uzyskał Miłosz Gonera (17,18), a na ostatnim stopniu podium stanął Patryk Kumański (20,01).

W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich, które zostały połączone wystartowało trzech zawodników, każdy był najlepszy w swojej kategori na dystansie 50 m z czasami: Emilia Kowanec (38,60),  Wiktoria Pokryszczak (32,65), Marcel Dominik (33,34).

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę oraz rodzicom za głośny i wspierający doping. Zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu AKCJI LATO 2017, tym bardziej, że zbliżamy się do końca letnich imprez. 

zdjęcie nr 0 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 1 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 2 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 3 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 4 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 5 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 6 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 7 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 8 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 9 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 10 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 11 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 12 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży
zdjęcie nr 13 Mamy mistrzów w pływaniu oraz w skokach z wieży