Aktualności

15 Maj 2015

Lekkoatletyka dla Każdego

Lekkoatletyka dla Każdego

W piątek 15 maja w Hali Widowiskowo - Sportowej odbyła się konferencja zorganizowana z okazji podpisania przez prezydenta Lubina Roberta Raczyńskiego porozumienia z prezesem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki Jerzym Skuchą oraz wiceprezesem Sebastianem Chmarą.

Polski Związek Lekkiej Atletyki zaproponował nam szerszą współpracę. Będziemy szkolić młodych sportowców, a przy okazji rozwijać nasz stadion lekkoatletyczny RCSu – mówi prezydent Raczyński.

Współpracę nawiązano w ramach programu PZLA pt. „Lekkoatletyka dla każdego”, wspieranego przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Zajęcia w Lubinie będzie organizować Ośrodek Kids Athletics, który powstanie w naszym mieście.

Dla starszych dzieci są darmowe zajęcia lekkoatletyczne z trenerem trzy razy w tygodniu. Młodych będą szkolić trenerzy związani z tutejszym Międzyszkolnym Ludowym Klubem Sportowym "Sokół". Ponadto od września tego roku ruszą pierwsze klasy gimnazjum o profilu lekkoatletycznym. W Lubinie taka klasa powstanie w gimnazjum sportowym w Zespole Szkół Sportowych.

Szczegóły na temat programu „Lekkoatletyka dla każdego” można znaleźć na stronie www.lekkoatletykadlakazdego.pl

zdjęcie nr 0 Lekkoatletyka dla Każdego
zdjęcie nr 1 Lekkoatletyka dla Każdego
zdjęcie nr 2 Lekkoatletyka dla Każdego
zdjęcie nr 3 Lekkoatletyka dla Każdego
zdjęcie nr 4 Lekkoatletyka dla Każdego