Aktualności

29 Paź 2019

Lekcje w-fu i nowe technologie

Lekcje w-fu i nowe technologie

W poniedziałek i wtorek odbyły się lekcje w-f'u dla uczniów z lubińskich szkół to połączenie aktywności fizycznej z technologiami. 

Mieliśmy przyjemność gościć Monikę Pyrek, która poprowadziła niecodzinne, alternatywne lekcje w-f'u z dziećmi w Hali Widowiskowo - Sportowej. Nowe technologie połączone ze sportem wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie brali udział w różnych dyscyplinach sportowych.

- Dla moich uczniów to niesamowita przygoda. Cieszę się, że Pani Monika Pyrek znalazła taki sposób na połączenie aktywności sportowej i technologii. Alternatywne Lekcje WF to świetna inicjatywa, za którą dziękujemy! – mówiła Klaudia Hanczak-Pietrzak z SP nr 5 w Lubinie.

W trakcie zajęć staramy się zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek. 

Uczestnicy zajęć mogli spróbować m.in. gry w piłkę nożną, której celem było zmierzenie siły strzału. Jazda na rowerze stacjonarnym, była urozmaicona o zintegrowany  systemem wirtualnej rzeczywistości. Dzieci, które zakładały gogle mogły poczuć się jakby były w innym świecie.  Każdy mógł także pobiec na odległość 20 metrów, które mierzone były elektronicznym pomiarem czasu.

Kolejnym ciekawym urządzeniem był refleksomierz, który wyświetlał czerwone punkty na specjalnym stelażu, a zadaniem było jak najszybsze wciśnięcie czerwonych, świecących się punktów na stelażu.  Dzieci przciągały także linę z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
czy wspinały się po mechanicznej ściance wspinaczkowej, która utrudniała zadanie poprzez ruchome panele wspinaczkowe. Gdy dzieci wchodziły na ściankę ona ruszała się co utrudniało wspinaczkę. Nowością w tym roku była stacja narciarska, gdzie dzieci miały okazję sprawdzić się na wirtualnym stoku.

Zajęcia pokazały, że lekcja w-f'u nie musi być nudna. Spotkanie miało na celu zachęcić do aktywnego spędzania czasu w szkole i poza nią. Nasi młodociani goście byli bardzo zawzięci podczas wykonywanych ćwiczeń i próbowali dorównać wynikami zawodowym sportowcom.

zdjęcie nr 0 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 1 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 2 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 3 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 4 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 5 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 6 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 7 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 8 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 9 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 10 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 11 Lekcje w-fu i nowe technologie