Aktualności

03 Paź 2018

Lekcje w-fu i nowe technologie

Lekcje w-fu i nowe technologie

Wtorkowe lekcje w-f'u dla uczniów z lubińskich szkół to połączenie aktywności fizycznej z technologiami. 

We wtorek mieliśmy przyjemność gościć Monikę Pyrek, która poprowadziła niecodzinne, alternatywne lekcje w-f'u z dziećmi w Hali Widowiskowo - Sportowej. Nowe technologie połączone ze sportem wzbudziły duże zainteresowanie wśród uczniów, którzy chętnie brali udział w różnych dyscyplinach sportowych.

Uczestnicy zajęć mogli spróbować m.in. gry w piłkę nożną, której celem było zmierzenie siły strzału i wspomaganie celności poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki, rzut piłką ręczną na "elektroniczną"  bramkę, która miała za zadanie zmierzenie siły rzutu. Jazda na rowerze stacjonarnym, była urozmaicona o zintegrowany  systemem wirtualnej rzeczywistości. Dzieci, które zakładały gogle mogły poczuć się jakby były w innym świecie.  Każdy mógł także pobiec na odległość 20 metrów, które mierzone były elektronicznym pomiarem czasu.

Kolejnym ciekawym urządzeniem był refleksomierz, który wyświetlał czerwone punkty na specjalnym stelażu, a zadaniem było jak najszybsze wciśnięcie czerwonych, świecących się punktów na stelażu.  Dzieci przciągały także linę z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
czy wspinały się po mechanicznej ściance wspinaczkowej, która utrudniała zadanie poprzez ruchome panele wspinaczkowe. Gdy dzieci wchodziły na ściankę ona ruszała się co utrudniało wspinaczkę.

Dzisiejsze zajęcia pokazały, że lekcja w-f'u nie musi być nudna. Spotkanie miało na celu zachęcić do aktywnego spędzania czasu w szkole i poza nią. Nasi młodociani goście byli bardzo zawzięci podczas wykonywanych ćwiczeń i próbowali dorównać wynikami zawodowym sportowcom.

Widzimy się  jutro i życzymy dobrej zabawy wszystkim, którzy będą mieli okazję wykazać się podczas wspólnych treningów z Moniką Pyrek.

zdjęcie nr 0 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 1 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 2 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 3 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 4 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 5 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 6 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 7 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 8 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 9 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 10 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 11 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 12 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 13 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 14 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 15 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 16 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 17 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 18 Lekcje w-fu i nowe technologie
zdjęcie nr 19 Lekcje w-fu i nowe technologie