Aktualności

28 Kwi 2016

„Krecik Cup” w Hali

 „Krecik Cup” w Hali

Dziewięć drużyn z czterech miast wzięło udział w pierwszej edycji turnieju „Krecik Cup”, który odbył sie 27 kwietnia 2016r. na Hali Widowiskowo - Sportowej. Zespoły wystąpiły w kategoriach chłopców i dziewczynek. Najlepsze okazały się: MKS Zagłębie Lubin i SP 14 w Lubinie.

Łącznie zobaczyliśmy aż piętnaście meczów, których nie zabrało emocji i walki na całego. Dziś nie wynik sportowy był jednak sprawą najważniejszą – Wynik sportowy ma przyjść z czasem. Teraz najważniejsze, żeby wszyscy się dobrze bawili, aby nasza dyscyplina była coraz bardziej popularna także wśród tych najmłodszych – Wojciech Łuczyk, trener SP 12 Głogów.

Turniej ma na celu propagowanie zdrowego stylu życia, stwarzanie warunków do rozwijania zainteresowań i uzdolnień sportowych dzieci i oczywiście popularyzację piłki ręcznej – W organizacji pomagają uczniowie Zespołu Szkół Sportowych Barbara Szymańska, którzy realizują projekt edukacyjny i uczą się jak sędziować, jak organizować tego typu imprezy, a jednocześnie bawią się razem z dziećmi. Cieszę się, że można było zorganizować turniej w hali Regionalnego Centrum Sportowego, gdyż jest to świetna promocja tego obiektu w całym regionie – mówi Barbara Szymańska, dyrektor Zespołu Szkół Sportowych w Lubinie.

Pomysłodawcą turnieju jest była bramkarka Zagłębia Lubin Natasza Tsvirko, która prowadzi również zajęcia w ramach akcji „Ręczna z Klasą” – Chciałam zorganizować coś takiego, czego na tej hali jeszcze nie było, czyli turniej dla najmłodszych. Chodzi o dobrą zabawę i promocję piłki ręcznej wśród dzieci. To pierwsza edycja turnieju, ale zrobimy wszystko aby były kolejne. Może kiedyś przebijemy Lajkonik Cup – mówi trenerka bramkarek w zespole Metraco Zagłębia Lubin.

Turniej zorganizowało MKS Zagłębie Lubin S.A wraz z Regionalnym Centrum Sportowym w Lubinie – Wspieramy i zawsze będziemy wspierać takie akcje, tym bardziej, że to pokazuje, że nasza hala żyje i otwiera się na każdego, w tym na tych najmłodszych. Tak się składa, że dziś wieczorem odbędzie się mecz Zagłębia z Wisłą Płock i dzieci mają okazję zagrać na macie, na której grają zespoły Superligi – mówi Piotr Midziak, prezes Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie.

Klasyfikacja końcowa:

Chłopcy:

1. MKS Zagłębie Lubin

2. SPR Chrobry Głogów

3. SP 9 Legnica

4. SP 4 Chojnów

5 SP 14 Lubin

Dziewczynki:

1. SP 14 Lubin

2. SP 9 Legnica

3. MKS Zagłębie Lubin

4. SP 4 Chojnów

zdjęcie nr 0 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 1 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 2 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 3 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 4 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 5 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 6 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 7 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 8 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 9 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 10 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 11 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 12 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 13 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 14 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 15 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 16 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 17 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 18 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 19 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 20 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 21 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 22 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 23 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 24 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 25 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 26 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 27 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 28 „Krecik Cup” w Hali
zdjęcie nr 29 „Krecik Cup” w Hali