Aktualności

10 Lip 2017

Kongres Świadków Jehowy

Kongres Świadków Jehowy

W Hali Widowiskowo - Sportowej po raz trzeci odbył się Kongres Świadków Jehowy. Trzydniowe spotkania trwały od 7 do 9 lipca 2017r. 

Hasło przewodnie tegorocznego kongresu brzmiało „Nigdy nie trać nadziei”, natomiast cały program to 52 punkty w formie przemówień, wywiadów oraz krótkich materiałów filmowych. Każdego popołudnia był także wyświetlany fragment trzyczęściowego, pełnometrażowego filmu pod tytułem: „Pamiętaj o żonie Lota”.

Cały tegoroczny kongres to rozmowy i nauka o tym co zrobić żeby nie poddać się problemom życia codziennego. Większość wystąpień była uzupełniana krótkimi filmami, uwypuklającymi omawiane zagadnienia.

W sobotę można było posłuchać między innymi o tym, jak chronić swoje dzieci na przed molestowaniem seksualnym. Radosnym punktem tego dnia był chrzest 21. nowych członków wspólnoty. Moment chrztu mogli oglądać wszyscy obecni, dzięki transmisji na żywo na telebach wewnątrz hali. 

Kongres dla świadków Jehowy jest bardzo ważnym wydarzeniem co było widać w znakomitej frekwencji. W piątek w wydarzeniu wzięło udział ok. 3,2 tys. osób, ale organizatorzy spodziewają się, że w kulminacyjnym momencie, w sobotę lub w niedzielę może pojawić się do 4 tys. osób. Przyjechali z całego Zagłębia Miedziowego, a także z Góry Śląskiej, Strzegomia, Środy Śląskiej i Wołowa.

W Polsce żyje 120 tys. świadków Jehowy i działa 1,3 tys. zborów. W naszym regionie takich zborów funkcjonuje około 30.

zdjęcie nr 0 Kongres Świadków Jehowy
zdjęcie nr 1 Kongres Świadków Jehowy
zdjęcie nr 2 Kongres Świadków Jehowy