Aktualności

01 Wrz 2017

Koncert na zakończenie

Koncert na zakończenie

Po oficjalnych uroczystościach związanych z obchodami 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej czyli mszy świetej, przemarszem wraz z Prezydentem Andrzejem Dudą pod pomnik Pamięci Ofiar Lubina ’82  w godzinach popołudniowych i wieczornych odbyła się mniej oficjalna część obchodów. O godz. 15:30 rozpoczęliśmy Festynem Rodzinnym pod Halą Widowiskowo - Sportową.

Jako pierwsi na scenie pojawili się mali muzycy czyli zespół Arka Noego, który rozpoczął swój koncert dobrze znanymi utworami „Sieje je” i „Nie boję się” pochodzącymi z ich pierwszej płyty. Usłyszelismy także piosenke "Tato" czy "Weź mnie za ręce". Z minuty na minutę dziecięcy zespół przyciągał co raz więcej publiczności. W trakcie koncertu muzycy zadawali publiczności pytania, a za trafne odpowiedzi nagradzali płytami.

W dalszej części można było usłyszeć finalistów programu „The Voice of Poland”czyli Asteyę Dec i Kubę Foltaka oraz zwyciężczynię „Szansy na sukces” Agatę Szymańską. Niedaleko sceny przygotowano specjalną strefę dla dzieci: darmowe dmuchańce, gry i zabawy oraz  eurobungee.

O godz. 20:00 ponad 3 tysiące lubinian zebrało się w Hali aby wspólnie przeżyć to niesamowite widowisko ale także powrócić do historii z tamtych lat. 

Ponad 50 muzyków, dziesiątki trąbek, puzonów i saksofonów, niezapomniane piosenki w wykonaniu znakomitych gości, a przy tym wspólne wspominanie historii naszego miasta, to wszystko działo się podczas Wielkiego Koncertu Wolności, który zakończył obchody 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej.

Na scenie wystąpili Krzysztof i Piotr Cugowscy, Kasia Kowalska i Ania Karwan, którzy przy akompaniamencie ekspresyjnego Dziubek Band wykonali niezapomniane utwory z repertuaru Niemena, Grechuty, Cohena, Dżemu, a nawet Pink Floyd.

Całości dopełniały iluminacje i wizualizacje za plecami artystów, wybranym utworom towarzyszył pokaz zdjęć opowiadający o historii miasta, sukcesach jego mieszkańców i przełomowych momentach.

Największe brawa zasłużenie otrzymał charyzmatyczny dyrygent Mariusz Dziubek i muzycy jego kilkudziesięcioosobowej orkiestry, zapewne także za brawurowo wykonany instrumentalny mix utworów Michela Jacksona. Głos zabrał także prezydent Robert Raczyński, który zdradził, że o koncert Dziubek Band w Lubinie zabiegał od kilku lat i w końcu udało się to zrealizować.

Na koniec, zgromadzeni pod halą widzowie wzięli  udział w muzyczno-laserowym spektaklu jakiego w Lubinie jeszcze nie było. 

zdjęcie nr 0 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 1 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 2 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 3 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 4 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 5 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 6 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 7 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 8 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 9 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 10 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 11 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 12 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 13 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 14 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 15 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 16 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 17 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 18 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 19 Koncert na zakończenie
zdjęcie nr 20 Koncert na zakończenie
Zabawa na kręgielni

Tak kończymy kolejny tydzień Akcji Lato więcej