Aktualności

18 Maj 2015

KGHM Metraco Zagłębie Lubin o krok od pucharu

Piłkarki ręczne KGHM Metraco Zagłębia Lubin zakończyły sezon 2014/2015. Niestety minione już rozgrywki nie będą mile wspominane, gdyż nie udało się zdobyć żadnego trofeum. W finale Pucharu Polski podopieczne Bożeny Karkut musiały uznać wyższość Vistalu Gdynia. Wicemistrzynie Polski wygrały i sięgnęły po puchar.

Spotkanie rozpoczęło się miłą uroczystością. Władze klubu podziękowały swoim dwóm bramkarkom. Monika Maliczkiewicz od nowego sezonu występować będzie w lidze francuskiej, Natasza Tsvirko zakończyła sportową karierę.

Niestety o początku meczu miedziowe chciałyby jak najszybciej zapomnieć. Już w 10. minucie o czas dla KGHM Metraco Zagłębia Lubin poprosiła Bożena Karkut. Lubinianki przegrywały 2:7, a najwięcej problemów defensywie gospodyń sprawiała Monika Kobylińska, która w tak krótkim czasie zdobyła aż cztery bramki. Wynik mógł być jeszcze gorszy, jednak w bramce znakomicie spisywała się niezawodna Monika Maliczkiewicz. Po wznowieniu gry składną akcję miedziowych skutecznym rzutem zakończyła Anna Pałgan. W 14. minucie karnego Moniki Kobylińskiej obronił „Łosiu”, a chwilę później Małgorzatę Gapską pokonała, wyróżniająca się w tej części gry, Kinga Lalewicz. Po kwadransie i kolejnych udanych interwencjach Moniki Maliczkiewicz, połączonych ze skutecznymi akcjami miedziowych na tablicy wyników było 6:8. Na pięć minut przed końcem pierwszej połowy utrzymywała się 2-bramkowa przewaga wicemistrzyń Polski najczęściej wymawianym nazwiskiem przez spikera zawodów było nazwisko golkiperki Zagłębia, Moniki Maliczkiewicz.Kiedy wydawało się, że pierwsza połowa zakończy się dwubramkową przewagą Vistalu, Aleksandra Zych trafiła z dalszej odległości wraz z syreną, oznaczającą przerwę.

Drugą połowę, podobnie jak pierwszą, lepiej zaczęły gdynianki. Pięć minut po zmianie stron przewaga Vistalu wzrosła do sześciu trafień. Czas uciekał a wynik wciąż był dużo bardziej korzystny dla Vistalu, co gorsza nie zapowiadało się, że będzie lepiej. Na kwadrans przed końcem gdynianki wygrywały już różnicą dziewięciu bramek. Z zespołu Zagłębia jakby uszło powietrze, a kolejne udane akcje dodawały skrzydeł rywalkom. W 47. minucie Monikę Maliczkiewicz pokonała Katarzyna Janiszewska i było „dychą”. W drugiej połowie skuteczność była największą bolączką miedziowych, o czym mogą świadczyć zaledwie trzy zdobyte bramki przez 18. minut. Sen z powiek lubiniankom spędzała Małgorzata Gapska, broniąca kolejne rzuty, w tym te z linii siedmiu metrów. Zagłębie nie potrafiło już się otrząsnąć i po końcowej syrenie szał radości zapanował w ekipie znad morza.

KGHM Metraco Zagłębie Lubin – KS Vistal Gdynia 18:26 (9:12)