Aktualności

03 Cze 2019

Kaski rozdane

Kaski rozdane

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Dziecka co roku są rozdawane kaski do jazdy na rowerze dla uczniów z klas IV Szkół Podstawowych. 

Niemal 1000 kasków rowerowych zostało rozdane uczniom klas szkół podstawowych. Wśród rozdających były wicemistrzynie Polski - piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin: Agnieszka Jochymek, Adrianna Górna, Agnieszka Kuźmicka.

Po otrzymaniu kasków uczniowie każdej szkoły przejechali symboliczną rundę wokół Ratusza z otrzymanym kaskiem na głowie.

 Jak co roku impreza odbyła się przy współpracy policji, która po rozdaniu kasków przeprowadziła konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego. W tym roku najlepszymi okazali się: Wieronika Kwiatkowska, Jula Olczyk z SP.10, Piotr Rosa, Zuzanna Dulska z SP.14, oraz Krzysztof Załęczny i Małgorzata Gładkowska z SP.9. Uczestnikom serdecznie gratulujemy! 

Pamiętajcie, że warto założyć kask, kiedy wybieramy się na rower. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a kask chroni głowę rowerzysty w trakcie upadku lub zderzenia z innym pojazdem. Cieszymy się, że dzieci tak licznie uczestniczą w organizowanych przez nas imprezach.

Ponad 1000 kasków zostało wręczonych dzięki inicjatywie Prezydenta Miasta Lubina, który jest pomysłodawcą tego corocznego wydarzenia. 

zdjęcie nr 0 Kaski rozdane
zdjęcie nr 1 Kaski rozdane
zdjęcie nr 2 Kaski rozdane
zdjęcie nr 3 Kaski rozdane
zdjęcie nr 4 Kaski rozdane
zdjęcie nr 5 Kaski rozdane
zdjęcie nr 6 Kaski rozdane
zdjęcie nr 7 Kaski rozdane
zdjęcie nr 8 Kaski rozdane
zdjęcie nr 9 Kaski rozdane
zdjęcie nr 10 Kaski rozdane
zdjęcie nr 11 Kaski rozdane