Aktualności

04 Cze 2018

Kaski rozdane

Kaski rozdane

Z okazji Miedzynarodowego Dnia Dziecka oprócz Zmagań Szesciolatków co roku są także rozdawane kaski do jazdy na rowerze dla uczniów z klas IV Szkół Podstawowych. 

Tym razem impreza odbyła się nie na stadionie lekkoatletycznym, a w lubińskim Rynku.  Po oficjalnym rozpoczęciu, którego dokonał Naczelnik Wydziału Edukacji i Administracji Urzędu Miejskiego w Lubinie Pan Andrzej Pudełko, rozdane zostały kaski. Wśród rozdających były wicemistrzynie Polski - piłkarki ręczne Metraco Zagłębie Lubin: Monika Wąż, Agnieszka Jochymek, Monika Maliczkiewicz, Klaudia Pielesz, nasza Olimpijka Natalia Czerwonka oraz reprezentant Cuprum Lubin Bartosz Makoś.

Po otrzymaniu kasków uczniowie każdej szkoły przejechali symboliczną rundę wokół Ratusza z otrzymanym kaskiem na głowie.

Podczas mini pikniku rowerowego zachęcaliśmy dzieci do bezpiecznej jazdy w kaskach na rowerze. Jak co roku impreza odbyła się przy współpracy policji, która po rozdaniu kasków przeprowadziła konkurs wiedzy o przepisach ruchu drogowego. W tym roku najlepszymi okazali się: Hanna Mongiałło z SP nr 12, Karol Sidełko - SP nr 8 i Julia Karpińksa - SP nr 1. Wszystkim uczestnikom serdeczenie gratulujemy!!! Dodatkowo podczas całej imprezy policjanci znakowali rowery.

Na dzieci czekała także atrakcja w postaci pokazu jazdy na rowerze przez DOKA Downhill City Team.  Na terenie Rynku ustawiony został modularny tor pumptrack, na którym Martyna i Kamil przeprowadzili  pokazy, a w drugiej części przeprowadzili warsztaty nauki jazdy po torze.

Na wszystkie dzieci czekała także słodka niespodzianka w postaci lodów naturalnych, a że było wyjątkowo upalnie chłodna gałka loda smakowała wyśmienicie:)

Pamiętajcie, że warto założyć kask, kiedy wybieramy się na rower. Najważniejsze jest bezpieczeństwo, a kask chroni głowę rowerzysty w trakcie upadku lub zderzenia z innym pojazdem. Cieszymy się, że dzieci tak licznie uczestniczą w organizowanych przez nas imprezach, za miesiąc zapraszamy na Akcję Lato 2018!

Dokładnie 1004 kasków zostało wręczonych dzięki inicjatywie Prezydenta Miasta Lubina, który jest pomysłodawcą tego corocznego wydarzenia. 

 

zdjęcie nr 0 Kaski rozdane
zdjęcie nr 1 Kaski rozdane
zdjęcie nr 2 Kaski rozdane
zdjęcie nr 3 Kaski rozdane
zdjęcie nr 4 Kaski rozdane
zdjęcie nr 5 Kaski rozdane
zdjęcie nr 6 Kaski rozdane
zdjęcie nr 7 Kaski rozdane
zdjęcie nr 8 Kaski rozdane
zdjęcie nr 9 Kaski rozdane
zdjęcie nr 10 Kaski rozdane