Aktualności

02 Cze 2016

Kaski dla czwartoklasistów rozdane

Kaski dla czwartoklasistów rozdane

Po raz 11 z okazji Dnia Dziecka na stadionie lekkoatletycznym odbyło się tradycyjne rozdanie kasków rowerowych dla uczniów klas IV szkół podstawowych. Na uroczyste wręczenie uczniowie przyjechali na rowerach wraz ze swoimi opiekunami.

Impreza odbywa się co roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Lubina, który zachęca dzieci do bezpiecznej jazdy w kaskach na rowerze. Nie mogło zatem zabraknąć przedstawiciela Urzędu Miejskiego, który przyłączył się do wręczenia kasków. W imieniu Prezydenta kaski wręczał Pan Andrzej Pudełko.

Niespodziewanym gościem była Natalia Czerwonka, która w trakcie naszej imprezy miała trening na torze do jazdy szybkiej i entuzjastycznie przyłączyła się do naszej akcji zachęcając dzieci do jazdy w kaskach. Natalia sama niedawno właśnie dzięki temu że posiadała kask uchroniła się przed poważnym urazem.

Miting kolarski rozpoczęliśmy od rozdania kasków ochronnych, ufundowanych przez Roberta Raczyńskiego. W tym roku trafiły one do ok. 640 dzieci ze wszystkich szkół podstawowych. Po rozdaniu kasków odbył się symboliczny przejazd w kaskach rowerem dookoła stadionu.

Jak co roku impreza odbywała się także przy współpracy policji. Tym razem oprócz konkursu z przepisów ruchu drogowego można było obejrzeć policyjny radiowóz.

Po dwóch dogrywkach największą wiedzą w zakresie przepisów ruchu drogowego pochwaliła się Aleksandra Szmolenberg ze Szkoły Podstawowej nr 5 zdobywając pierwsze miejsce. Drugą pozycję wywalczył Norbert Kurzawski także ze Szkoły Podstawowej nr 5. Natomiast trzecie miejsce zajął Hubert Klaughardt ze Szkoły Podstawowej nr 7. W zaciętej walce o podium uczestniczyła także Aleksandra Ziemba, która w rezultacie uplasowała się na czwartej pozycji. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

Na koniec odbyły się zawody sprawnościowe przygotowane przez grupę kolarską ze Szkoły Podstawowej nr 3 pod przewodnictwem Tomasza Kozłowskiego. Przygotowany slalom nie dla wszystkich okazał się być łatwy do pokonania.

zdjęcie nr 0 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 1 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 2 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 3 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 4 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 5 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 6 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 7 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 8 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 9 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 10 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 11 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 12 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 13 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 14 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 15 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 16 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 17 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 18 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 19 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 20 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 21 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 22 Kaski dla czwartoklasistów rozdane
zdjęcie nr 23 Kaski dla czwartoklasistów rozdane