Aktualności

27 Lis 2017

Kamerunki trenują w hali

Kamerunki trenują w hali

Za kilka dni, a dokładnie 1-go grudnia w Niemczech rozpoczynają się dwudzieste trzecie mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet.

Hala Widowiskowo - Sportowa stała się na ponad tydzień miejscem treningowym dla zespołu reprezentacji Kamerunu. Zawody w Nieczech organizowane są przez IHF i odbywać się będą w dniach 1–17 grudnia 2017 roku. Kamerunki rozegrają mecze w grupie "D" z Holandią, Niemcami, Serbią, Chinami i Koreą Południową.

To już kolejny raz, kiedy reprezentacja z innego kraju przygotowuje sie do ważnej imprezy sportowej w naszej hali. Trenowału u nas już zespoły z Korei Południowej czy Chile. Chociaż kamerunki są 6-krotnymi medalistkami mistrzostw Afryki to dopiero drugi raz  udało im się zakwalifikować na mistrzostwa świata. Wcześniej w 2005 roku w Rosji zajęły 22. miejsce. Kamerun awansował na turniej w Niemczech, jako trzecia drużyna Afryki, za Angolą i Tunezją.

28 listopada afrykański zespół zagra z zespołem z SuperLigi Piotrcovią Piotrków Trybunalski, co jest dodatkowym sprawdzianem przed mistrzostwami.

 

zdjęcie nr 0 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 1 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 2 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 3 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 4 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 5 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 6 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 7 Kamerunki trenują w hali
zdjęcie nr 8 Kamerunki trenują w hali