Aktualności

16 Sie 2018

Jak ryby w wodzie

Jak ryby w wodzie

Choć rano pogoda nie zapowiadała się idealnie to tuż przed samymi zapisami można było poczuć pierwsze promyki słońca i idealną temperaturę na wodne zawody.  Letnie Mistrzostwa Lubina w pływaniu, odbyły się w czwartkowe przedpołudnie na basenach zewnętrznych RCS w ramach Akcji Lato 2018.

Po zapisach ratownik przedstawił zasady bezpieczeństwa i uczestnictwa w zawodach, następnie wszyscy przystąpili do samodzielnej rogrzewki. Uczestnicy zostali podzieleni na nastepujące kategorie:

  • 25 stylem dowolnym Szkoły Podstawowe 
  • 50 stylem dowolnym Gimnazja i szkoły średnie

Każdy zawodnik prezentował naprawdę wysoki poziom i chciał pokonać dystans w jak najlepszym czasie. Wszysce dzielnie walczyli lecz nie miejsce było najważniejsze, a dobra zabawa i miłe spędzenie czasu w wodzie.

Po zawodach młodych uczestników zmierzyli się nasi ratownicy, którzy zaprezentowali jednocześnie profesjonalny skok ze słupka oraz przepłynięcie dystansu 50 m. Dla sprawdzenia swoich sił w tym samym "biegu" wystartowała jedna z zawodniczek i osiągneła nie wiele gorszy czas od najlepszego z naszych ratowników, który jak sam przyznał, ostatnie zawody pływackie, w jakich brał udzial były 12 lat temu.

W kategorii dziewcząt szkół podstawowych najlepsza  była Tamara Jach (15,28), drugie miejsce zajęła Anna Hawrylcza  (19,04) oraz Ani Hawrylczak (19,23). Wśród chłopców najlepszy okazał się Adam Domnik (19,56). Drugi czas w kategorii szkół podstawowych uzyskał Kamil Borkowski (21,74), trzeci brat Paweł Borkowski (24.71). W kategorii szkół gimnazjalnych i średnich, najlepsze czasy uzyskali Marcel Domnik (33,56) i Emilia  Kowanec (41,21). 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za sportową postawę  i  zapraszamy do uczestnictwa w kolejnym wydarzeniu Akcji Lato 2018, tym bardziej, że zbliżamy się do końca letnich imprez. 

zdjęcie nr 0 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 1 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 2 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 3 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 4 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 5 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 6 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 7 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 8 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 9 Jak ryby w wodzie
zdjęcie nr 10 Jak ryby w wodzie
Godziny otwarcia obiektów RCS 15 sierpnia 2020

Sprawdź w jakich godzinach możesz spędzić czas na sportowo. więcej

Zręczne dzieci

Czyli kolejna lekcja podczas Akcji Lato 2020 więcej