Aktualności

30 Paź 2017

IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!

IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!

W sobotę 28 października 2017r. rozpoczęliśmy IX Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego. Pochmurne niebo przywitało uczestników, ale na twrzach gościł uśmiech.

Już o 10.15 rozpoczęły się biegi dzieci, gdzie 20. maluchów z klas 1 i 2-ich pobiegło na odcinku 150m, natomiast 23. dzieci - trzecio i 4-klasistów na ok. 400m. Wszystkie dzieci zostały zwycięzcami (nie było przegranych), a każde dziecko otrzymało pamiątkowy medal.

Cały czas pracowało biuro zawodów zlokalizowane w Szkole Podstawowej im. Jana Brzechwy, które tuż przed startem biegu głównego przeżywało prawdziwe oblężenie.

Pierwszy historyczny bieg w Szklarach Górnych rozpoczął się punktualnie o 11:00! Zarówno start i meta znajdowała się na drodze przeciwpożarowej nr 24 przy skrzyżowaniu ul. Sosnowej i Akacjowej. Trasa biegu prowadziła po leśnych duktach i ścieżkach, było bardzo ciekawie... troszkę płasko... ale w końcówce z małym podbiegiem. Choć to pierwszy taki bieg w Szklarach Górnych to bieg ukończyło 234 zawodników i zawodniczek!!! Każdy z uczestników, podobnie jak dzieci, otrzymał pamiątkowy medal za ukończenie biegu.

Wśród mężczyzn zwycięzył Piotr Ławicki z czasem 16:03, drugi na mecie był jego brat Marcin Ławicki, a na najniższym stopniu podium stanął Grzegorz Jankowski. Wśród pań po zaciętej walce zwyciężyła Anna Ficner z czasem 17:52, druga była Emilia Kuźmian, natomiast trzecie miejsce przypadło Ani Zaczyńskiej .

Zapraszamy do zapoznania się z pełną listą wyników.

O godzinie 12.00 ponownie w Szkole Postawowej im. Jana Brzechwy w Szklarach Górnych wszyscy uczetstnicy spotkali się na uroczystym zakończeniu. Każdy z nich mógł skosztować placki ziemniaczane oraz oranżadę z butelki (tak właśnie tą starą, dobrą oranżadę :-)) a na najlepszych czekały pamiatkowe statuetki.

Poniżej zamieszczamy kilka zdjęć z zawodów. Więcej zobaczycie na naszym profilu społecznościowym.

Po pierwszym biegu już nie możemy się doczekać kolejnych zawodów!!!

Przypominamy, że dopiero rozpoczęło się Biegowe GP Zagłębia MIedziowego, które odbywywać się będą w 11-stu miejscowościach.  Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego to impreza sportowa dla wszystkich kochających aktywną formę spędzania wolnego czasu. Jest to wieloetapowy cykl biegów przełajowych, odbywających się na terenach Zagłębia Miedziowego w miesiącach: październik 2017 - marzec 2018. Do klasyfikacji (punktacji) końcowej w myśl regulaminu zaliczonych zostanie 8 najlepszych miejsc każdego zawodnika (po ich zsumowaniu stworzona zostanie klasyfikacja generalna). Więcej informacji znajdziecie tutaj.

zdjęcie nr 0 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 1 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 2 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 3 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 4 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 5 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 6 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 7 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 8 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 9 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 10 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 11 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!
zdjęcie nr 12 IX Biegowe GP Zagłębia Miedziowego rozpoczęte!