Aktualności

04 Mar 2013

IV Biegowe GP Zagłębia Miedzowego - finał

IV Biegowe GP Zagłębia Miedzowego - finał

IV Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego już za nami.

Po raz pierwszy w historii biegi odbyły się w trzech miejscowościach: Iwinach, Chocianowie i Lubinie, stąd zmiana nazwy z Biegowego GP Lubin na Zagłębia Miedziowego. A miejscem ostatniego biegu był stadion lubińskiego Regionalnego Centrum Sportowego. Dystans 12 minut czyli Testu Coopera, najlepiej przebiegli,  wśród panów Karbowiak Kamil (Brzeg) – osiągając dystans 3492m i Olejniczak Urszula (CSGT Głogów)- 3120m, wśród pań.

We wszystkich pięciu biegach udział wzięło ponad 500 osób co jest nowym rekordem frekwencji.

Zwycięzcami całego cyklu  IV Grand Prix Zagłębia Miedziowego pod patronatem Prezydenta Miasta Lubina i Starosty Powiatu Lubińskiego okazali się:
Adrian Warzocha (MLKS Sokół Lubin) przed Piotrem Majewskim (KGHM O/ZG Lubin) i Stanisławem Majdanem (MLKS Sokół Lubin)
A w kat. kobiecej:
Urszula Olejniczak  (CSGT Głogów) przed Małgorzatą Szeligą i Angeliką Haniszewską (obie UKS Tukan Iwiny)

Wśród sędziów piłkarskich najlepszym okazał się Łukasz Nalepa przed Waldemarem Sochą (obaj Delegatura Bolesławiec) i Piotrem Frączkiem (Delegatura Lubin).

Najlepsze trójki we wszystkich kategoriach otrzymały puchary, statuetki i nagrody rzeczowe a każdy zawodnik który ukończył minimum 4 biegi otrzymał piękny oryginalny medal wykonany przez młodzież z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Szklarach Górnych. Sponsorami tegorocznej imprezy byli: sklepy sportowe mSport, sieć sklepów sportowych „Decathlon” , MPWiK Sp. z  o.o. w Lubinie, sklep oświetleniowy „Elwat”.

A organizatorami : Delegatura Sędziowska w Lubinie, Zespół Szkół Sportowych w Lubinie, Regionalne Centrum Sportowe sp. z o.o. Lubin, UKS Tukan Iwiny oraz Klub Olimpijczyka przy Zespole Szkół w Chocianowie.

Jednocześnie zapraszamy już do udziału w V edycji - 2014. Startujemy nietypowo bo już 23 listopada 2013r. podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w biegach przełajowych, które odbędą się w Lubinie!!!