Aktualności

06 Gru 2014

FC Barcelona o klasę lepsza od Turowa!!!

Barcelona potwierdziła swoją renomę, pokonując Turów Zgorzelec 65:104. Po raz pierwszy na parkiecie naszej hali padł tak wysoki wynik.

Wyjściowa piątka Turowa to: Uros Nikolić, Damian Kulig, Michał Chyliński, Nemanja Jaramaz i Tony Taylor. Ante Tomić jako pierwszy punktował w tym meczu. Chwilę po nim, Bradley Oleson - kolega z zespołu wykonał wspaniały rzut za 3 punkty i Barca wygrywała 0:5. Dla Turowa pierwsze punkty zdobył Michał Chyliński, przy stanie 2:8. W tej kwarcie ładne zawody rozegrał Tony Taylor, który często odbierał piłkę rywalom i zdobywał punkty dla Turowa. Kwartę jednak Polacy przegrali, 16:20. W drugiej odsłonie meczu ekipa Xaviego Pascuala rozwinęła już skrzydła i wygrała 27:43. W tej kwarcie warto wspomnieć o zaciętych pojedynkach Damiana Kuliga z Maciejem Lampe. Trzecia kwarta zakończyła się rezultatem, 41:77 i wykluczeniem Kuliga, za piąte przewinienie. W ostatniej części meczu, pojedynek swoich kolegów z ławki rezerwowych oglądał Lampe. Jedynego Polaka grającego w Barcelonie, także wykluczono z gry za zbyt dużą liczbę przewinień. Zespół z Katalonii wygrał ostatecznie 65:104. Na uwagę w tej kwarcie zasługują dwa wspaniałe rzuty za 3 punkty Michała Chylińskiego.

– Wydaje mi się, że zagraliśmy bardzo dobrze w obronie. Trenerzy przygotowali nas na ten mecz bardzo dobrze taktycznie. W kontrataku nie rzucili nam za dużo punktów. Dobrze kryliśmy Kuliga – komentuje Maciej Lampe.

PGE Turów: Taylor 17, Chyliński 12, Jaramaz 9, Wiśniewski 8, Wright 4, Zigeranović 4, Nikolić 4, Dylewicz 3, Moldoveanu 2, Kulig 2, Karolak 0.

FC Barcelona: Nachbar 17, Hezonja 15, Tomić 12, Lampe 10, Abrines 10, Satoransky 9, Thomas 8, Huertas 5, Doellman 5, Oleson 5, Pleiss 5, Hakanson 3.