Aktualności

02 Paź 2017

Dziubek Band Show

Dziubek Band Show

To już dziesiąta, jubileuszowa inauguracja roku akademickiego Uniwersytetu Senioralnego a już po raz czwarty odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej. Tym razem dla lubińskich seniorów oraz ich rodzin wystąpi Orkiestra Dziubek Band pod batutą Mariusza Dziubka.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Artyści wystąpią na scenie w hali 4 października (środa) o godzinie 18.00.

Dziubek Band Show wystąpi w programie "Od Juniora do Seniora". Będzie to magiczna podróż do świata muzyki łączącej wszystkie pokolenia i dzięki temu będzie można obejrzeć i usłyszeć także innych artystów. Usłyszymy m.in. Agatę Chodorek czy Natalię Lubrano. 

Orkiestra Dziubek Band dała już show w hali podczas Wielkiego Koncertu Wolności, który zorganizowano z okazji 35. rocznicy Zbrodni Lubińskiej i mieszkańcy byli pod ogromnym wrażeniem tego koncertu. Tym razem zespół ponownie wystąpi w 50-osobowym składzie.

Uczelnia dla starszych lubinian została otwarta w 2007 roku. Wtedy było 300 studentów. Rok później ta liczba się podwoiła i w kolejnych latach chętnych do nauki przybywało. Dwa lata temu było ich już 1500. Osoby starsze zamiast siedzieć w domu mają okazję do poznawania nowych ludzi, oderwania się od codziennych obowiązków i naładowania akumulatorów. Oferta uczelni jest bardzo bogata i zróżnicowana, znajdziemy tam zarówno zajęcia z aerobiku, jak i z informatyki. Seniorzy zgodnie odpowiadają, że największą frajdą są zajęcia na basenie.

29252.jpg

zdjęcie nr 0 Dziubek Band Show
zdjęcie nr 1 Dziubek Band Show
"I Ty zostaniesz mistrzem"

Ogólnopolskie Zawody Dzieci w Łyżwiarstwie Szybkim więcej

Łyżwiarki i łyżwiarze

Na lodzie w ramach sportowej Gwiazdki więcej