Aktualności

26 Maj 2014

Dzień Dziecka na sportowo

Dzień Dziecka na sportowo

Zbliża się Międzynarodowy Dzień Dziecka. Z tej okazji już 28 maja Regionalne Centrum Sportowe organizuje Spartakiadę Sześciolatków, imprezę sportową adresowaną do wszystkich dzieci z lubińskich przedszkoli.

Dzieci będą mogły rywalizować w specjalnie dla nich przygotowanych dyscyplinach sportowych, tj.: biegu przez hula hop, sztafecie, skakańcach, toczeniu piłki lekarskiej i wyścigu na hulajnodze. Po zakończonej rywalizacji odbędą się uroczystość wręczenia nagród. Wszystkie dzieci, które uczestniczyły w konkurencjach sportowych otrzymają pamiątkowe medale i słodkie upominki a przedszkola zabawki i gry edukacyjne. Zmagania Sześciolatków odbędą się w najbliższą środę, 28 maja o godz. 9.30 w hali sportowej RCS przy ul. KEN.

Natomiast w czwartek, 29 maja na stadionie lekkoatletycznym RCS odbędzie się miting kolarski dla uczniów klas czwartych lubińskich podstawówek. Z okazji Dnia Dziecka tradycyjnie otrzymają kaski rowerowe. Będzie także oczywiście runda honorowa na rowerach wokół stadionu oraz konkurs przygotowany przez policję ze znajomości przepisów ruchu drogowego. Policjanci będą też znakować rowery.

Jak co roku najważniejsza jest dobra zabawa, czego życzymy Wam najbardziej!