Aktualności

28 Wrz 2020

Dzień bez samochodu

Dzień bez samochodu

Zwykły Niezwykły Przejazd Rowerowy przez miasto miał miejsce w sobotę 26 września o godz. 14:00. Jak co roku miał nam przypomnieć o obchodach Europejskiego Dnia bez samochodu. 

W sobotę Lubinianie przesiedli się na rowery aby uczcić Międzynarodowy Dzień bez samochodu. W tym roku świętowaliśmy dwudziestą edycję Dnia bez samochodu.  Mimo deszczowej pogody do rynku przybyło ponad stu miłośników jazdy na dwóch kółkach. Uczestnicy w różnych kategoriach wiekowych wzięli udział w rajdzie dookoła Lubina. Tradycyjnie rozdane zostały okolicznościowe koszulki. 

Rowerzyści pokonali około 5 kilometrów ulicami miasta. Wśród uczestników przejazdu rozlosowano nagrody, do wygrania były m.in. rowery ufundowane przez prezydenta miasta Lubina Roberta Raczyńskiego, Powiat Lubiński oraz prezesa PKS Kazimierza Ziółkowskiego. Wspólnie promujmy życie w mieście bez potrzeby ciągłego używania samochodu, co jest nie tylko możliwe ale także o wiele przyjemniejsze i wpływa na polepszenie jakości życia w naszym mieście.

Dziękujemy wszystkim za wspólny rajd dookoła Lubina.

zdjęcie nr 0 Dzień bez samochodu
zdjęcie nr 1 Dzień bez samochodu
zdjęcie nr 2 Dzień bez samochodu
zdjęcie nr 3 Dzień bez samochodu
zdjęcie nr 4 Dzień bez samochodu
zdjęcie nr 5 Dzień bez samochodu