Aktualności

26 Sie 2019

Duże emocje podczas Streetball

W Otwartych Mistrzostwach Lubina w Streetball wzięło udział 13 drużyn. Zawody odbyły się w sobotę 24 sieprnia przy Szkole Podstawowej nr 12 przy ul. Szpakowej 2. Na dwóch boiskach walczyli: KKS Bejbi, Flamingo, Greengo, Unicorns, Kto go kryje, Lubinki, Planety, Shoguns, Żoga Bonito, Koszmarni, To by nic nie dało, Jedziemy z tym, No mercy.

Na mistrzostwach pojawiły się drużyny, które wielokrotnie grały w turnieju w latach ubiegłych jak i takie które przyjechały po raz pierwszy. Wyraźnie widać, że z roku na rok poziom jest wyższy. Zjawia się także coraz więcej młodych ekip, które chcą promować koszykówkę.

Pierwsze miejsce wywalczyła drużyna Jedziemy z tym, na drugim uplasowała się drużyna No mercy, a na trzecim miejscu na podium stanęło Flamingo.

W konkursie rzutów osobistych zwyciężył Michał Muzal z KKS Bejbi, w rzutach za 3 punkty najlepszy okazał się Michał Drużkowski z ekipy Shoguns, najlepszym zawodnikiem turnieju okazał się Mateusz Kasiński. Impreza zorganizowana była przez RCS wspólnie z klubem SMK Lubin.