Aktualności

20 Lut 2017

Dania Mistrzem Europy Drużyn Mieszanych

Dania Mistrzem Europy Drużyn Mieszanych

W dniach od 15 do 19 lutego 2017 w Hali Widowiskowo - Sportowej odbywała się jedna z ważniejszych imprez  dla badmintona czyli Mistrzostwa Europy Drużyn Mieszanych w Badmintonie (2017 European Mixed Team Championships).

W imprezie wzięło udział 12 reprezentacji, podzielonych pierwotnie na cztery grupy. W grupie A znalazły się: Dania, Bułgaria i Francja, w grupie B zmierzyły  się Szwecja, Anglia oraz Irlandia. W grupie C zagrali Niemcy, Szwajcaria i Holandia, grupa D natomiast  to Rosja, Hiszpania oraz Polska.  Od początku faworytem byli Duńczycy i to właśnie oni w rezultacie wywalczyli złoto.

Dwa pierwsze dni to faza grupowa, w trzeci dzień czyli 17  lutego rozgrywane były ćwierćfinały, w których do półfinałów awansowali Anglicy, Niemcy, Rosjanie i Duńczycy. 18 lutego zwycięsko do finałów przeszła ostatecznie Rosja oraz faworyt mistrzostw czyli Dania. Ostatni dzień czyli finał to naprawdę walka na najwyższym poziomie.

Przed rozegraniem meczów finałowych Robert Mateusiak i Michał Łogosz z jednej strony oraz Adam Cwalina i Przemysław Wacha z drugiej strony boiska czyli legendy polskiego badmintona rozegrali mecz pokazowy.

Razem zdobywali medale mistrzostw Europy czy międzynarodowych mistrzostw Polski. Debliści Robert Mateusiak i Michał Łogosz prezentowali się na lubińskim parkiecie wyjątkowo, pokazując publiczności kawał dobrego badmintona. Panowie spełnili swoje marzenia związane z badmintonem i liczą na to, że w przyszłości doczekają się medali Polski na igrzyskach olimpijskich. Po przeciwnej stronie boiska równie znakomity badminton prezentowali olimpijczycy z Rio de Janeiro – Adam Cwalina i Przemysław Wacha.

O godz. 15:00 przyszedł czas na wielki finał pomiędzy Rosjanami i Duńczykami.  Duńsko-rosyjski finał Drużynowych Mistrzostw Europy w badmintonie to dominacja państwa nordyckiego, które zapewniło sobie złoty medal już po trzech meczach.

Rywalizacja zaczęła się od debla par mieszanych. Joachin Fisher Nielsen – Christina Pedersen zmierzyli się z Rosjanami Ivab Sozonov – Ekaterina Bolotova. Duńczycy nie mieli większych problemów z ograniem rywali i pewnie zwyciężyli 2:0

W drugim starciu na parkiecie w Hali Widowiskowo - Sportowej stanęli Anders Antonsen i Anatoliy Yartsev. Duńczyk aplikował rywalowi niezwykle szybką lotkę i błyskawicznie osiągnął stan 11:2, a całego seta wygrał 21:7. W drugim również prezentował wysoki poziom, a Rosjanin znacznie osłabł, choć kilkakrotnie udało mu się zaskoczyć rywala. Anatoliy przegrał seta 21:8 i cały mecz 2:0.

W trzeciej konfrontacji na parkiecie oglądaliśmy rywalizację singla pań. Line Kjaersfeldt skrzyżowała rakietkę z Eveniyą Kosetskayą. Z początku Rosjanka nie dawała się zaskoczyć, ale szybko okazało się, ze Dunka wiedzie prym w tym meczu. Pierwszego seta Line wygrała 21:15. W Druga część meczu była bardziej wyrównana, ale Dunka szybko zdołała osiągnąć kilkupunktowe prowadzenie, którego nie oddała już do końca pojedynku, wygrywając 21:15. Reprezentacja Danii po trzech meczach zapewniła sobie tytuł najlepszej ekipy podczas Mistrzostw Europy Drużyn Mieszanych w Lubinie.

 

zdjęcie nr 0 Dania Mistrzem Europy Drużyn Mieszanych
zdjęcie nr 1 Dania Mistrzem Europy Drużyn Mieszanych