Aktualności

04 Lis 2015

Chilijscy goście

Chilijscy goście

Trenerzy piłki siatkowej z Chile zawitali do Hali Widowiskowo - Sportowej w ramach projektu Mini Volley Chile Polonia, czyli Polska – Chile na sportowo, który skierowany jest do dzieci i młodzieży, zwłaszcza z biednych chilijskich rodzin.

Lubin, jest miastem, które kilkakrotnie pokazywano w tamtejszych mediach, za sprawą naszej Hali oraz nazwy klubu, którego nazwa została zaczerpnięta od nazwy miasta.

Współpraca rozpoczęła sie kilka lat temu za sprawą Gimnazjum nr 4. Dzięki ciężkiej pracy udało się stworzyć sekscję piłki ręcznej, teraz przyszedł czas na piłkę siatkową w chilijskiej miejscowości Coquimbo, z której przyjechali nauczyciele.

Dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych dzięki temu programowi, poza sportem rozwijają się społecznie, jest to także ośrodek rozwoju życiowego. Słabo rozwinięty sport w szkołach wynika ze scentarlizowania sportu w San Diego, do którego uczniowie tego miasteczka muszą jechać 8 godzin. W Coquimbo brak zarówno infrastruktury sportowej jak i mniejszych klubów sportowych, ten program ma to zmienić.

Kolejnym przystankiem w Polsce dla chilijskich nauczycieli jest Kraków, gdzie na Uniwersytecie Pedagogicznych przejdą 12-dniowe szkolenie.

zdjęcie nr 0 Chilijscy goście
zdjęcie nr 1 Chilijscy goście
zdjęcie nr 2 Chilijscy goście