Aktualności

15 Lut 2016

Bieg w Złotoryi

Za nami 5 bieg VII Biegowego GP Zagłębia Miedziowego. Tym razem 14 lutego uczestnicy pokonali 5200 metrów płaskiej, szutrowej trasy pomiędzy Złotoryją a Jerzmanicami Zdrój. Najlepszy na tym odcinku była Maciej Dawidziuk z OLAWS Złotoryja, wyprzedzając swojego klubowego kolegę Marcina Pawłowskiego. Wśród kobiet zwyciężyła Aleksandra Matkowska (Sokół Lubin).

W Złotoryi przywitała nas nas piękna pogoda. Uczestnicy nie zawiedli poraz kolejny, w biegu wystartowało 164 zawodników.

Jeszcze przed startem zawodów wszystko zapowiadało, że na własnym trasach zdecydowanymi faworytami będą zawodnicy OLAWS Złotoryja. Tak też się stało, ponieważ już na pierwszej części trasy duet Dawidziuk-Pawłowski odskoczył od Tobiasza Belgraua. Jak się okazało, w końcówce więcej sił zachował pierwszy ze złotoryjskiej pary i to on wygrał dzisiejsze zmagania.

Po słabszych występach w ostatnich biegach prowadzenie w klasyfikacji generalnej utracił Tobiasz Belgrau, który jednak już za tydzień zamierza odzyskać pozycję lidera.

Kolejny etap VII Biegowego Grand Prix Zagłębia Miedziowego odbędzie się w niedzielę, 21 lutego w Ścinawie. Zapisy już trwają - kliknij tutaj.