Aktualności

16 Paź 2019

Alternatywna lekcja WF-u z Moniką Pyrek

Alternatywna lekcja WF-u z Moniką Pyrek

Monika Pyrek po raz drugi poprowadzi alternatywną lekcję WF-u dla najmłodszych w Hali Widowiskowo - Sportowej Lubinie! Blisko 600 dzieci weźmie udział w lekcjach z udziałem mistrzyni sportu już 28 i 29 października 2019r. 

Czas trwania jednej lekcji to 105 minut, poprzedzonych 15 minutowym spotkaniem z Moniką Pyrek! Każde dziecko będzie miało także możliwość wykonania wspólnego zdjęcia oraz zdobycia autografu od Mistrzyni Sportu.

W jaki sposób połączyć zainteresowanie młodzieży nowymi technologiami ze sportem? Odpowiedź na to pytanie znalazła właśnie Monika Pyrek, która po zakończeniu kariery sportowej, inspiruje najmłodszych do bycia aktywnymi! Była lekkoatletka odwiedzi Lubin z Kinder+Sport Alternatywnymi Lekcjami WF już po raz drugi! Celem projektu jest zachęcenie dzieci oraz młodzieży do aktywnej zabawy, a tym samym odwrócenie tendencji do biernego uczestnictwa w rozrywce przy jednoczesnym wykorzystaniu ich zainteresowania nowymi technologiami.

W czasie Kinder+Sport Alternatywnych Lekcji WF uczniowie szkół podstawowych z klas od 5 do 8 oraz ich nauczyciele będą mogli w asyście instruktora oraz gwiazd sportu sprawdzić swoją koordynację ruchową, refleks oraz celność na symulatorach wybranych dyscyplin sportowych.

ZAPISY:

Zapisy prowadzone są w szkołach podstawowych na terenie Lubina,  informacje dla uczniów udzielane są w sekretariatach szkół. Chętne grupy ze szkół powinny nadesłać wypełnioną kartę zgłoszeniową  (do pobrania poniżej) do dnia 21 października 2019r. na adres: dariusz.rudziewicz@rcslubin.pl

KARTA ZGŁOSZENIOWA DLA SZKÓŁ

Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF jest  przeprowadzone w 30 miastach w Polsce, w tym w Lubinie z czego bardzo się cieszymy, a projekt obejmie prawie12 tysięcy dzieci. Celem jest pokazanie w jaki sposób nauka oraz nowe technologie wspierają rozwój sportu oraz jakie korzyści płyną z regularnej aktywności ruchowej – mówi Magdalena Szozda, odpowiedzialna za program Kinder+Sport w Polsce. Zajęcia mają zainspirować dzieci do dołączenia do kultury ruchu, wykorzystując ich zainteresowanie technologią. Dzięki takiemu połączeniu postrzegają one sport jako dobrą zabawę, która uczy, rozwija, ciekawi ... i co ważne, której nie zastąpi żadna gra komputerowa – dodaje Monika Pyrek. 

Zajęcia odbędą się w poniedziałek i wtorek 28 i 29 października w godzinach od 8:00 do 14:00 w Hali RCS Lubin przy ul. Odrodzenia 28b uczestnicy zajęć będą mogli spróbować m.in.:

 • koszykówki z wykorzystaniem interaktywnego systemu wspomagającego trening rzutu,
 • piłki nożnej z system mierzącym siłę strzału i wspomagającym celność poprzez wskazywanie właściwego toru lotu piłki,
 • rzut piłką ręczną na bramkę z elektronicznym pomiarem siły rzutu,
 • roweru stacjonarnego ze zintegrowany z systemem wirtualnej rzeczywistości,
 • biegu na 20 metrów z elektronicznym pomiarem czasu,
 • refleksomierza,
 • przeciągania liny z wykorzystaniem elektronicznego symulatora,
 • mechanicznej ścianki wspinaczkowej z ruchomymi  panelami wspinaczkowymi.

Projekt Kinder+Sport Alternatywne Lekcje WF realizowany jest pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz przy wykorzystaniu dofinansowania zadań z zakresu Programu „Sport dla Wszystkich 2019“ Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Partnerami projektu w Lubinie jest Urząd Miejski w Lubinie oraz Regionalne Centrum Sportowe. 

41035.jpg

zdjęcie nr 0 Alternatywna lekcja WF-u z Moniką Pyrek
zdjęcie nr 1 Alternatywna lekcja WF-u z Moniką Pyrek