Aktualności

08 Paź 2013

13 października zapraszamy na Mistrzostwa Lubina w NW

13 października zapraszamy na Mistrzostwa Lubina w NW

W najbliższą niedzielę po raz piąty obędą się Otwarte Mistrzostwa Lubina w Nordic Walking.

Zawody będą miały charakter imprezy sportowo-rekreacyjnej. W programie znajdują się zarówno konkurencje dla młodych miłośników spacerów z kijkami (kategoria młodzieżowa 15-17 lat) jak i zawodowców (dla nich 8 i 6 km.), zdobywających tytuły i medale w tej oryginalnej i popularnej konkurencji. Będą mi. Krzysztof Skiba, aktualny Mistrz Świata Cross 20 km, Maria Zawadzka w K -60  IV m. oraz  mistrzowie startujący w  HILL – wysokogórski 

Mężczyźni:
Pondel Anatol – M 65- I m
Siwak Piotr - M 50 – II m
Lubiatowski Ireneusz M 40 -VIII m
Wyciszkiewicz Tomasz- M 30 -XII

Kobiety:
Kurzawska Jolanta K 60- I m
Turowska Krystyna K -65 I m
Jędrasiak Renata K 55 -II m
Stepien Lucyna K -55- III m
Zaczyńska Anna K -30 III m

Oto kilku wspaniałych sportowców, którzy pojawią się w niedzielę na Górkach PKS ale będzie ich więcej, bowiem dla wszystkich zawodników NW Otwarte Mistrzostwa Lubina to jedna z ważniejszych imprez sportowych w sezonie. Każdego roku w zawodach bierze udział kilkadziesiąt osób. Z naszych informacji wynika, że drogą elektroniczną do zawodów zapisało się już ponad 60 osób ale zgłoszenia będą przyjmowane  również w dniu startu w godzinach: 9.30 do 10.30 w biurze zawodów na górkach PKS.

Przypominamy Mistrzostwa odbędą się 13 października o godz. 11.00 na Górkach za PKS przy ul. M. Skłodowskiej - Curie. Kategorie, w których startują zawodnicy: młodzieżowa 15-17 lat, 18, 30, 40, 50 i 60 lat i powyżej 60. Dystans przewidziany w zawodach, to: 6 km kobiety i 8 km dla mężczyzn. Tradycyjnie dla najlepszych zawodników przewidziane są puchary i nagrody rzeczowe. Serdecznie zapraszamy.