Aktualności

28 Lis 2016

1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami

1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami

Biegowe Grand Prix Zagłębia Miedziowego oficjalnie rozpoczęte! Pierwszy bieg w Pielgrzymce zainaugurował VIII edycję naszej imprezy.

Na starcie stanęło prawie 200 zawodników, liczymy, że w całym cyklu "pęknie" liczba 2 tysięcy uczestników. Przed biegiem głównym odbyły się dwa biegi dzieci. Pierwsze startowały maluchy z przedszkoli które miały do pokonania 200 m, a tuż za nimi uczniaki z klas 1-6, które ścigały się na dystansie 800m. 

Na malowniczej, prawie 8-kilometrowej trasie przygotowanej przez Stowarzyszenie AS z Jakubem Kosińskim na czele, w biegu głownym triumfowali Maciej Dawidziuk i Anna Ficner- oboje z OLAWS Złotoryja. Zwycięzca wśród mężczyzn - Maciej Dawidziuk do pokonania 7900 metrów potrzebował 28 minut. 

Biegowe Grand Prix pięknie się rozwija. W tej edycji w biegowej "koronie regionu" pojawi się kolejna miejscowość - to podprochowickie Kwiatkowice gdzie biegaczy jest multum z Marianem Żukowskim na czele. W kolejce do przyjęcia w poczet miast organizujących biegowe misterium czekają m.in. Szlichtyngowa i Polkowice.

W tym roku trasa została urozmaicona o kolejny stromy podbieg. Sygnał do startu dla zawodników dał Tomasz Sybis - Wójt gminy Pielgrzymka. 

Dodajmy iż przed biegiem przeprowadzono akcję charytatywną polegającą na zbiórce pieniędzy dla pana Staszka, lubińskiego biegacza, którego rodzina i on sam znaleźli się w trudnej życiowo-finansowej sytuacji. Uzbierano w odruchu serca przyzwoitą kwotę. M.in. licytowano plastron z numerem startowym nr 1 obowiązujący podczas całego Grand Prix. Za kwotę 310 złotych z numerem jeden biegł i biegać będzie Robert STADNICKI z Biegowej Kasty Miedziowego Miasta. 

Na końcu w symbolicznej koszulce  z napisem "KONIEC BIEGU" przybiegł Tomir Różański z drużyny biegaczy Poczty Polskiej w Legnicy.

Wyniki końcowe do pobrania TUTAJ. 

A na kolejnym biegu widzimy się 18-tego grudnia w Prząśniku k.Rui na 4,5km trasie przygotowanej przez Staszka Jaworskiego.

zdjęcie nr 0 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 1 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 2 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 3 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 4 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 5 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 6 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 7 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 8 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 9 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 10 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami
zdjęcie nr 11 1. Bieg VIII Grand Prix Zagłębia Miedziowego za nami